Klubi

Peppersack – maitsetega ajalootund

8. Märts 2022

 

Arusaam sellest, et Tallinna vanalinn on mõeldud üksnes turistidele, taandub pisitasa. Kui kiiresti kellegi jaoks konkreetselt, see sõltub inimesest endast. Tehke üks inimkatse iseendaga, ja minge restorani Peppersack!

Mida sellest restoranist teate, õigemini (eel)arvate? No eks see üks keskaega kujutada püüdev komejant on!?

Tõepoolest! Kunagist kaupmehemaja mainiti esmakordselt 1370. aastal. Aga Hans Pepersack ei ole tegelane teatrilavalt, vaid on reaalne majaomanik ja vürtsikaupmees, kelle lugu restoran nüüd pajatab. Sopiline maja jaguneb erinevateks söögitubadeks mitmel korrusel. Igal toal on oma nimi ja lugu. Igas toas söömine on otsekui ajalootund maitsetega, kui toa inspiratsiooni-lugu söömise kõrvale kuulata.

 

 

Peakokk Albert Korthagin teeb toitu nendestsamadest toiduainetest, mida tänapäevalgi kodus tihti kasutame ja roadki on kohati needsamad, mida kodus ikka teeme… Kuid maitsed? Profikokkade oskused ja tehnikad teevad need eriliseks. 

 

 

Sült näeb välja nii nagu sült ikka, aga tehtud on kolmest erinevast lihast nii, et tarretis sünnib vanal moel seakõrvadest. Seda maitset kodus ei saavuta.

 

 

Maitse poolest võib oskaja kodukokk seakoodi ehk tõepoolest niisuguseks küpsetadagi, aga Peppersackis küpsetatud koodi suussulavat kontsistentsi ikkagi ei saavuta. 

 

 

Haugikotlet on praetud searasva ja sibulaga. Kõlab lihtsalt, eks ole, aga proovige kodus sama tulemus saavutada!

 

 

Mascarpone juustu ja Vana Tallinnaga kamakreem on restorani menüüs olnud esimesest päevast peale, ehk siis 20 aastat. Ja näeb välja niisugune, nagu tollel ajal oli kombeks teha.

Kokkuvõttes pakub restoran hoopis sisukama ja tõetruuma elamuse, kui oleks osanud arvata. Kes seda nüüd kohe ise kogeda tahavad ja siinsamas otse loo all oleva lingi kaudu laua broneerivad: kui tellite restoranis pearoa, kostitab restoran teid  kõiki omalt poolt magustoiduga, mille saate menüüst ise vabalt valida!

Ja kõige lõpuks veel üks nõuanne ka! Ostke restoranist lahkudes kohvikust koju kaasa kas tükike, või terve kringel. See on üle linna kuulus!

 

 

Reserveeri laud

Viru 2 / Vana turg 6, Tallinn

peppersack@peppersack.ee 

Tel 6466998

 

Veel

Barbarea - Kopli uus maitse

Pikema reisi ettevõtmine paneb kõhklema? No siis võib teha lühikese. Kohe päris lühikese. Trammiga Kopli poolsaarele. Silmale avanevad pildid, mida muu Tallinn ei paku. Siin saab varsti olema “uus Kalamaja”, kus kõik sooviksid elada. Kopli liinidel toimuva põhjal saab aimu, mismoodi hakkab see uus...
Loe edasi

Lee - rännak mööda Eesti oma maitsete veel avastamata radasid. 

Olgem ausad, Eesti köögi uuendamisega olime parajas puntras. Eesti köögiga restorane oli ja on endiselt vähe. Me otsekui ei julgeks vanu traditsioone edasi arendada. Ilmselt siis oligi vaja kedagi väljastpoolt, kes vaataks meie toitu ilma tabude ja sisemiste piduriteta. Esimesed tulemused on juba mõnda...
Loe edasi

Eh, Odessa

See on kõige sagedasem, aga ka kulunum väljend, mida selle linna kohta kuulda saab. Alati on tähtis pöörata tähelepanu intonatsioonile, millega see väljend üle huulte tuleb. Ja uskuge või mitte, nii palju kui on erinevaid ütlejaid, on ka erinevaid intonatsioone ja mälestusi Odessast. See, mida...
Loe edasi