×

Õhtusöök merel

Wöse on kõige uuem täiendus väikesadamate restoranide seas. Üha maitsvamalt tervitab Eestimaa otse merelt tulijat. Kui eesmärgiks on kohe paadist maale astudes maitsta kõige paremat, mida üldse pakutakse, siis peab randuma kas Kaberneeme, Dirhami või Võsu sadamas.

Wöse restoranis Võsul istet võttes on esmamulje selline, et oleks otsekui ikka veel paadiga merel (või merele läinud), kuna restorani ümbritseb kolmest küljest meri. Varem Tallinnas Art Priori Eesti üheks kõige paremaks restoraniks teinud peakokk Mart Klaas teeb nüüd süüa siin peamiselt sellest, mida rannakalurid merest ning jahimehed metsast toovad.

Suvel pakutakse Wöses lihtsamat sööki. Talvel on restoran avatud ainult nädalavahetustel, kuid siis tehakse toidu viimistlemisega veel rohkem tööd, et söök vääriks kindlasti linnast väljasõidu vaeva.

Kui märkate menüüs metskitseliha, siis proovige seda kindlasti. Restorani tuuakse alati terve looma rümp, mis läheb taldrikule ninast sabani. Kindlasti ei pea pettuma ka roogades, mis on valmistatud värskelt püütud kalast.

Eesti Restoranijuht 2018