×

Roheline igas mõttes.

Laulasmaa spaa restoran Wicca asub männimetsatuka vahel otse mere kaldal. Veel ilusamat ja rohelisemat ümbrust on raske ette kujutada. Restoranis ollakse asukoha erilisusest õigesti aru saanud, seal kasutatakse maksimaalselt kohalikke puhtaid tooraineid.
Suure spaa restorani kohta, kus iga päev hulgaliselt üritusi ja lisaks Wiccale veel mitu teist söögikohta, on Wicca meeldivalt privaatne ning väärikas restoran. Akna taga aastaaegade järgi vahelduva rohelise erinevaid varjundeid pakkuv loodus jõuab restorani laudadele lauakaunistuste vormis ja muidugi hoolikalt valmistatud toiduna.
Igal Wicca roal on kaks põhilist koostisainet, mis kajastuvad ka iga toidu nimes. Kala ja muna on kindlasti natuke üllatav maitsepaar, kuid nendest on keedetud suurepärane selge leemega supp, mille puhul kalaleemes ujuv munavalgest vahuline pilv viib mõtted Prantsuse köögi klassikast tuntud lumepallisupile.
Restorani naispeakokk Angelica Udeküll on Eesti üks loomingulisemaid kokkasid. Huvitavaid maitsepaare on menüüs teisigi. Tegelikult on iga restoranikülastaja päris raske valiku ees, mida võtta ja mida jätta.
Varasematel aastatel ei ole restorani joogivalik olnud söögiga samal tasemel. Nüüd on see puudujääk likvideeritud. Joogikaart pakub väikese läbilõike huvitavamatest kohalikest jookidest siidri ja käsitööõlle näol. Aperitiivi või digestiivina tasub proovida mõnda nende omatehtud napsu. Iga roa juurde soovitavad nad menüüs kõige sobivama joogi ja tegemist ei ole pelgalt veinisoovitustega.
Wicca toidud on alati hooajalised ja värsked, otsekui oleks maitseroheline tulnud otse omalt peenralt. Tegelikult täpselt nii see ongi. Oma kasvuhoonet neil küll ei ole, aga kõik, mida on võimalik peenral kasvatada või loodusest noppida, jõuab taldrikule kõige lühemat teed pidi.

Eesti Restoranijuht 2018