×
63
Toit: 25/40

Hoovirestoran

Restoran-vinoteek Umb Roht sai väga populaarseks juba avamisel. Nende hoog uute maitsete pakkumisel nii söögi kui ka joogi vallas mitte ei rauge, vaid kogub pidevalt kiirust juurde. Viiest eelroast, viiest pearoast ning viiest magustoidust koosnev menüü vahetub piisava sagedusega nii, et püsikliendid ei jõua vanast tüdineda.
Toidust ehk isegi huvitavam on Umb Rohu joogikaart, millega enne restorani minekut internetis tutvuda ei saa. Nii ongi huvitavam. Coravin on kogu aeg kasutuses ning restorani personal jagab meeleldi oma uusi leide ja avastusi klientidega. Veinimaailmas ringirändamise tuhinas ei tohiks siin kokteilikaarti tähelepanuta jätta. Restorani omanike ringi kuulub Eesti üks parimaid baarmene Karl Astok.
Siia tullaksegi tihti klaasi veini jaoks, aga kui toidukaart on juba laual, siis on ahvatlusele raske vastu seista. Toitudega tuleb aga siin käituda täpselt nagu jookidega – tellige pigem ükshaaval. Isegi eelroogasid serveeritakse siin nii suurte portsjonitena, et rohkem ei pruugigi tahta.
Umbrohu miljöö oluline mõjutaja on hubane hoov, mille kaudu pääseb talvel restorani sisse ja kus on suvel Tartu kõige peibutavam hooviterrass. Umb Roht on hoovirestoran, mille sarnast teist ei teagi.

Eesti Restoranijuht 2018