×
68
Toit: 27/40

Umami – tunned end kui kodus

Vana õunaaia ääres istub väärikalt üks uhke valge villa – restoran Umami. Seestpoolt maja lausa sumiseb energiast – sõbralikud teenindajad kiirustavad su lauda, balansseerides samal ajal joogikandikut ning tegusas pooleldi avatud köögis mulisevad potid ja särisevad pannid, millest tulevad aroomid panevad sind ütlema: „Mulle palun see!“
Umami ei proovi olla ega teeskle, et on Aasia-stiilis restoran, küll aga naudivad sealsed kokad eksperimenteerimist Aasia köögi jõuliste ja tugevate maitsetega. Koriandri, soja, ingveri ja wakame noote võib leida paljudest roogadest, et täiendada delikaatseid tükke marineeritud kalast või salatist. Oleks aga ebaõiglane öelda, et Umami köök piirdub vaid Aasia maitsetega. Ladina köök tuleb ootamatult välja sellistes roogades nagu rohelised herned Guasacaca kastmes või kreemjas chilli con carne.
Võrdväärselt julge on ka restorani joogivalik – mitmete roogade kõrvale soovitatakse kohalikke õllesid ning huvitavaid Vana ja Uue Maailma veine, mis on hoolikalt välja valitud restorani sommeljeest kaasomaniku poolt.
Umami on küll lapsesõbralik restoran, kuid ei välista ka romantilise õhtu võimalust. Intiimsed lauad kahele on märgatavad terves majas ning õhtuti Umami lausa kutsub teid koju.

Eesti Restoranijuht 2018