×
68
Toit: 27/40

Kuldsete kuuekümnendate taassünd

Tuljak on eestlaste jaoks rohke kui restoran, see on omamoodi sümbol, mis esindab ühtaegu eelmise sajandi kuuekümnendate aastate tipparhitektuuri ja restoranikultuuri. Muinsuskaitse alla kuulunud hoone on originaalilähedaselt renoveeritud, ajastutruud on ka mööbel, valgustid ja teised sisekujundusdetailid. Kunagise Lillepaviljoni legendaarne restoran Tuljak taasavati 2015. aastal. Lisaks rohkem kui poole sajandi taha ulatuvale ajaloole teeb Tuljaku eriliseks veel ka mereäärne asukoht Lauluväljaku vahetus naabruses. Soojal ajal laieneb restoran terrassile, kust avaneb kaunis vaade Tallinna lahele.
Tuljak jätkab klassikalise restorani traditsioone, lugupidamisavaldusena väärika mineviku vastu püsib menüüs kunagine hittroog einevõileib. Traditsioone jätkab ka Tuljaku rikkalikku kokteilivalik – kokteilikultuur õitses juba vanas Tuljakus ning ka uute omanike käe all on see saavutanud tähelepanuväärse taseme. Joogikaardilt leiab mitmekesise valiku originaalseid segujooke. Lisaks kokteilidele ja veinidele pakutakse ka spetsiaalselt Tuljaku tellimusel valminud siidreid ja käsitööõlut, majalimonaadi, eestimaiseid mahlu.
Tuljaku road on detailirohked, väga kaunilt kujundatud, tehniliselt läbitöötatud ja tasakaalustatud ning suudavad ikka ja jälle üllatada. Isegi vana hea tiramisu ilmub Tuljakus enneolematul kujul ja eriliselt kaunina. Tuljaku signatuurroaks on saanud ka magustoit nimega Torud: konjaki ja Vana Tallinnaga maitsestatud šokolaadi-iirisetorukesed.
Klassikalise restoranina on Tuljak väga demokraatlik koht. Külastajate hulgas on nii lastega peresid kui vanemat põlvkonda, rahvusvahelist äriringkonda ja kohalikku seltskonda. Tuljakus kuuleb sageli seda iseäralikku suminat, mis annab tunnistust restorani elujõust: selline sumin tekib siis, kui saal on täis, inimestel hea olla, muusika ei käi jutust üle, teenindus pakub turvatunnet. Oleme kuulnud, et mesinikud suudavad ainuüksi mesilaste suminat kuulates saada aru, kas mesipere on elujõuline või mitte. Sumina järgi hinnates on Tuljakuga kõik väga hästi.

Eesti Restoranijuht 2018