×

Maitsemuusika

Tchaikovsky on olnud tuntud ja tunnustatud restoran avamisest saadik. Prantsuse-Vene köögi juured tsaari-Venemaa kuldaegadest vormistatuna põhjamaistest toorainetest kaasaegseks köögiks on väga intrigeeriv kontseptsioon. See viis restorani suure huvi keskpunkti nii Eestis kui ka mujal. Restoran on suure tähelepanuga hästi hakkama saanud ja nende köök paistab silma ka selle poolest, et on üks kõige stabiilsemaid Eestis. Tchaikovsky ei vea kunagi alt. Seda räägivad need, kes Eestis olulisi külalisi võõrustavad.
Viimasel ajal on Tchaikovsky hakanud oma kontseptsiooni pisitasa ümber häälestama. Restorani nädalavahetuse õhtusöögid elava muusikaga on saavutanud erilise populaarsuse. See ärgitab ka toitu senisest rohkem muusikaga seostama. Eks nimi kohustab ja inspireerib samuti.
Seetõttu soovitame võimaluse korral külastada Tchaikovskyt nädalavahetusel. Muusika ja toidu nautimine üheskoos on ikka veel harva esinev luksus; eriti aga võimalus kogeda, kuidas muusika kandub edasi maitsetesse või vastupidi – maitsed muusikasse. Mõlemad on Tchaikovskys ülidiskreetsed.
Peened, viimistletud ning diskreetsed maitsed on peakokk Vladislav Djatšuki firmamärk. Aastast aastasse samade roogade ja samade koostisainete omavaheliste maitsenüansside edasi arendamine on kokanduse kõige kõrgem pilotaaž. Niisugused oskused ja nii palju kannatust on antud vähestele.
Tutvust Tchaikovskyga on kõige parem alustada klassikalistest roogadest: pelmeenid, pliinid, borš (kindlasti pirukatega) jne. Kui see kogemus muusikakeelde panna, siis kuulub varasem kogemus nende roogadega rokkmuusika žanrisse; Tchaikovsky kogemus on otse loomulikult klassikaline muusika.
Eriliselt piduliku meeleolu loob Tchaikovsky alati väärikas miljöö. Soovitame söögi Tchaikovskys lõpetada samuti klassikaga – pavlova või Baba au Rhum –, mis on magustoitudest kõige viimistletumad.

Eesti Restoranijuht 2018