×
Sadama tee 10, Neeme küla, Jõelähtme vald,
+37256279007
www.ruhe.ee
69
Toit: 28/40

Lootsik ja rahu

Mis on ruhe, seda ei teadnud veel mõni aasta tagasi mitte keegi. Saksa keele valdajatele tähendas see rahu. See, et eesti keeles on tegemist on puutõvest tahutud lootsikuga, ei olnud oluline mitte kellelegi.
Nüüd on. Kõik, kes astuvad restorani Ruhe poole, näevad kõigepealt sedasama ruhet üksiku õunapuu all, taustaks lõputu meri. Oleme valmis kihla vedama, et kõigil, kes on kunagi Ruhes käinud, on pilt sellest telefonis või fotoaparaadis päris kindlasti olemas. Tegemist on ühe kõige maalilisema vaatega, mida Eestist leida võib.
Kui see kohustuslik pilt on tehtud, poeb hinge rahu, sest Neeme küla Jõelähtmel, Tallinnast vaid pooletunnise autosõidu kaugusel, on üks kõige vaiksemaid ja rahu sisendavamaid paikasid kogu Eestis.
Esialgu tahtis Ruhe pakkuda peamiselt Neeme küla oma paadisadama kalurite saagist valmistatud roogasid. Lootsik ja rahu osutusid aga nii suureks magnetiks, et kala ei jätkunud. Hoolimata sellest, et toorainete hankimisega tuleb nüüd rohkem vaeva näha, ei ole Ruhe merele truudust murdnud. Toidud lähevad iga aastaga paremaks. Nüüd pakub lootsikuga restoran juba enesekindlalt konkurentsi Eesti kõige tuntumatele ning tunnustatumatele restoranidele.
Eesti köögi kokkade viimase aja vaieldamatud lemmikud on kitsejuust ja peet. Sellest kombinatsioonist hakkab sagedane restoranikülastaja ehk isegi juba tüdinema. Ei ole Ruhegi sellest patust puhas, aga võtke ikkagi julgus kokku ja tellige siin peediraviooli kitsejuustuga. Levinud roogade valmistamine oma nippidega ja teistest paremini ongi Ruhe firmamärgiks.
Tihti vahuste merelainete jälgimiseks restorani akna taga on parim jook šampanja või mõni muu vahuvein. Nende valik on Ruhes eeskujulik, seda ka pokaali kaupa. Kui pokaale koguneb lauale liiga palju, saab öö veeta külalistubades.
Hommikul ootavad seesama lootsik ning rahu jälle ees ning hinge poeb soov siit mitte lahkuda. Vähemalt mitte niipea.

Eesti Restoranijuht 2018