×
76
Toit: 29/40

Kogemus ja visioon

Ribe tähistas hiljuti oma kümnendat sünnipäeva ning see staažikas restoran ei püüa järgida trende toidumaailmas – pigem võib pidada Ribe üheks toidukultuuri trendiloojaks Eestis. See esmaklassiline/eksklusiivne restoran ei pelga näida armas – kriidikirjed seinal ja veiniklaasid karbikestes lisavad Ribele hubast atmosfääri. Restoran on avar ning sisustus on leidlikult lahendatud – ilus harmoonia vana ja uue vahel. Ribes võib tunda end mugavalt nii kohalik, keda on toonud restorani metsaseeneravioolid, kui ka turist, kes pärast pikka jalutuskäiku vanalinnas soovib lõõgastuda klaasi Chateau Nenin 1999 saatel.
Üldjuhul eelistavad Eesti restoranid palgata kohalikke kokkasid, kuid Ribe on erand. Peakokk Rado Mitro on pärit Slovakkiast ning on oma karjääri ehitanud Londonis. Tema tõlgendus Eesti kulinaariast on elegantne ja osav – menüüst leiad nii hautatud tursa pea sidrunimajoneesi ja tatrapannkookidega kui ka Saaremaa veiseliha tartari kõrvitsaseemnete, hapukurkide ja sibula-kapparikreemiga. Kohalikule toorainele lisavad vürtsi delikatessid nagu Šoti lõhe küpsetatud porrulauguga, langustiini bisque ja peaaegu veatu gnocchi. Mõned magustoidud on tõelised kulinaarsed meistriteosed! Rabarber, mida kasvatatakse eraldi ruumis, on selle restorani eripära, mistõttu tasub kindlasti proovida rabarberimagustoitu koos piimajäätise ja natukese tilliõliga.
Täisväärtusliku kohaliku gastronoomia elamuse saamiseks on kõige targem tellida valmismenüü: sõltuvalt sellest, kui kaua kavatsete restorani jääda, on võimalik valida kas kolme või kuue roa vahel.
Ja teenindus on suurepärane: kiire, täpne ja väga informatiivne, mistõttu ootab Ribes teid täiuslik restoranielamus!

Eesti Restoranijuht 2018