×
73
Toit: 31/40

Elu maitse läbi aegade

Möödunud sajandi 1930. aastatel ehitatud hotell koos suure restoraniga oli selle aja glamuuri sümbol. Siin peeti kõige uhkemaid tantsupidusid ja söödi kõige paremat sööki. Nüüdseks on hotell ja selle restoran läbi teinud kaks põhjalikku remonti, aga huvitaval kombel kunagise aja eriline hõng ei ole sellest majast kadunud mitte kusagile.
Praegu toetab seda hõngu selgelt Rannahotelli restoranis pakutav toit. Selle juured on vanas ajas, kuid teostus väga tänapäevane. Restorani peakokk Herkki Ruubel pakub tehniliselt väga keerulisi roogasid. Neid tehnikaid ei kasuta ta oma oskustega eputamiseks vaid tooraine erinevate omaduste esiletoomiseks. Eriliselt õnnestuvad tal kastmed. Tänu vadakukastmele muutub eriliseks maitsekogemuseks roog põletatud sibulast. Puraviku velouté annab paltuse maitsele juurde väga aromaatse nüansi.
Rannahotell ja restoran on erilised veel selle poolest, et siia sisse astudes aeg justkui peatub. On alati peatunud. Seda aga mitte kunagi igaval, vaid kvaliteetsel aja maha võtmise moel. Olgu see puhke- või tööpäeval. Oluline osa aja maha võtmisel on siinsel toidul. Seegi on alati olnud nii.

Eesti Restoranijuht 2018