×
62
Toit: 28/40

Raimond, nagu Raimond Valgre

Kui avate Hedon Spa Hotelli restorani Raimond menüü, vaatavad sellest kõige esimesena vastu read Eesti küllap kõige tuntuma helilooja Raimond Valgre laulusalmist: „Peagi saabun tagasi su juurde…“.
Hedon ja Raimond on varjamatult lemmikuteks loodud. Vanast mudaravilast ümber ehitatud spaale Pärnus võrdväärseid ei ole. Restorani Raimond kohta iga kord niimoodi öelda ei saa. Tihe vägikaikavedu käib peamiselt Rannahotelli restoraniga, mis asub kohe restorani Raimond kõrval, aga ka kõikide teiste restoranidega, sest Pärnu on linn, kuhu hea toidu pärast võib pikemalt pidama jääda.
Helilooja Raimond Valgre oli väga viljaks laulude autor. Restoran Raimond pakub fine dining söögikoha kohta väga laia roogade valikut. Isegi maitsmismenüüsid ei ole üks, vaid koguni kolm.
Toidud valmivad siin rohketest koostisainetest mitmete eri tehnikate abil. Nii nagu Raimond Valgre elu tegi keerdkäike üles ja alla, ei tööta restorani Raimond keeruline masinavärk ka alati ühesuguse kindlusega. Parematel päevadel võidab see südame jäägitult, kehvematel sunnib meenutama paremaid aegu. Oma osa on siin kindlasti ka niisuguse kohaliku tooraine kasutamisel Raimondi poolt, mida teised restoranid kasutada ei söanda. Seepärast on siinne toit alati vähemalt huvitav.
Pöörake menüüs kindlasti tähelepanu kohalike jookide esinduslikule valikule. Ainuüksi kokteilide pärast tasub Hedoni fuajees või terrassil korraks istet võtta.

Eesti Restoranijuht 2018