×
Mäeküla, Paide vald, Järvamaa
+372 5267795
www.pohjaka.ee
72
Toit: 29/40

Põhjaka – päris õige mõis

Järgmisel aastal saab mõisarestoran Põhjaka kümme aastat vanaks. Mõisahoonel ei ole erinevalt paljudest teistest Eesti mõisatest pikka ega põnevat saatuslike pööretega ajalugu. Võib julgelt öelda, et kogu ajaloo vältel on kõige suurema tähelepanu all olnud just kümne viimase aasta mõisa tegevused.

Tagasihoidlikult restorani tarbeks restaureeritud mõisa tegevus on tänaseks kasvanud restoranist palju laiemaks – Põhjaka mõisa omatoodangut müüakse erinevates supermarketites üle Eesti. Oma kange napsi valmistamiseks õiguse saamise lugu on eeskujuks kõigile, näitamaks, kuidas sihikindla tegevuse tulemusena võib täituda esialgu võimatuna näiv eesmärk. Põhjakast on saanud päris mõis.

Kõige selle kõrval ei tohi ära unustada, et tegemist on endiselt ühe kõige parema restoraniga Eestis, mis ei ole oma positsiooni teistele karvavõrdki loovutanud. Nende oskus valmistada imemaitsvat lihtsat toitu on paljudele endiselt kättesaamatu. Ka neile, kes on põhitegevusena vaid restoranipidamisele suunanud. Põhjaka mõisahärrad on lugupidamist väärt!