×
67
Toit: 25/40

Koka suvekodust sai restoran

Ööbiku talu ei ole Raplamaa metsade vahelt just kõige lihtsam üles leida, aga talurestoran on Tallinnast vähem kui tunnist autosõitu igati väärt. Selle sõidu jooksul jääb tee äärde Eesti maaelu kogu oma eheduses.
Talu soetas kokana tegutsev peremees Ants Uustalu esialgu oma suvekoduks. Kohe esimesel suvel oma uues maakodus nägi kokk Ants Uustalu aga, kui palju head toorainet kasvõi sealsamas Kuimetsa külas kasvatatakse. Peamisel küll omaks tarbeks, kuid alati jääb üksjagu ka üle. Nende „ülejääkide“ ärakasutamisest saigi talurestoran alguse ning need on Ööbiku toitudes siiani väga olulisel kohal.
Mõne aastaga on toimunud Antsu elus oluline muutus. Enam ei sõida tema mujale toitu tegema, vaid külalised tulevad ise tema juurde kohale. Kunagine suverestoran on nüüd avatud aastaringselt ning siin saab tähistada tähtpäevasid ning korraldada seminare.
Ööbiku Gastronoomiatalu pakub viiest roast koosnevat maitsmismenüüd argipäeviti ja laupäeval õhtusöögina ning pühapäeval hilise lõunasöögina. Mis on laual, see selgub külaliste jaoks alles kohapeal.

Eesti Restoranijuht 2018