×
79
Toit: 31/40

Parem kui ei iial varem

Restoran NOA asub Tallinna veerel kohas, kust ilmselt avaneb kõige kaunim vaade Tallinna kesklinna siluetile. Maja, kus restoran asub, on ka ise vaatamisväärsuseks. Eestis ei ole just palju niisuguseid majasid, mis on ehitatud spetsiaalselt restoraniks.
Restorani sisenedes lummus jätkub – siin on hubane ja mugav. NOA on kaks-ühes restoran, kus NOA Peakoka Pool esindab Eesti parimat fine diningut, ning NOA ise samal köögil baseeruvat casual diningut. Suvel peibutab külastajaid lisaks veel ka mereäärne terrass, kuhu on hea ilma korral väga keeruline istekohta leida.
NOA koos Peakoka Poolega on jõudsalt areneva Siigur Restoranide grupi lipulaev. Kuna grupis restoranide arv muudkui kasvab, siis liigub tähelepanu tihti uutele ning varem asutatute tase ei ole enam endine. NOAga on risti vastupidi. Niisugusel tasemel sööki ja jooki kui praegu ei ole siin pakutud mitte kunagi varem.
NOA sai Eestis nii kiiresti omaks, et tundub otsekui oleks restoran paiknenud siin igavesti. Tegelikult käib neil aga kõigest neljas tegevusaasta. Restoranigrupi peakoka ja osaniku Tõnis Siiguri väga personaalne toidu valmistamise viis avaldub siin kõige paremini. Sagedasel külalisel võib olla tunne, et ta teab Siigurist juba kõike, aga võta näpust! Raske on nimetada uusi toitusid restorani menüüs, mis ei üllata mitte kõige vähemalgi määral. Näiteks „šnitsliks“ küpsetatud portobello seen herneste ja trühvlijuustuga esindab suurepäraselt talle omaseid toidufantaasiaid.
Nüüd sekundeerib toidule üha enam ka jook. Vahest juba isegi konkureerib. Niisuguseid segusid nagu loob Sander Kink võib mujalt küll otsida, aga pigem edutult. Muidugi ei ole tema eesmärk panna neid toiduga konkureerima, vaid ikka sobima. Samuti võib täis kõhu korral NOAd külastada ka vaid klaasi mahlasegu pärast.

Eesti Restoranijuht 2018