×

Tagasi vanade retseptide juurde

Moon on Vene klassikalisel köögil tuginev pererestoran gentrifitseeruvas Kalamajas, kuhu minnakse heade maitsete, aga ka mõnusa äraolemise ja koduse õhkkonna pärast. Köögis toimetavad Eesti tippkokkade hulka kuuluv Roman Zaštšerinski ja Igor Andrejev, jookide ja külaliste heaolu eest kannab hoolt Jana Zaštšerinski. Toit, joogid, sisekujundus, pererahvas, teenindajad ja isegi külastajad moodustavad terviku ja loovad iselaadi atmosfääri – ka tipptunnil meenutab Moon pigem kodust söögituba kui restorani.
Menüü esimeses osas suupistete, eelroogade ja suppide osas jääb Moon pigem traditsiooniliseks: tatrapiinid kalamarjaga, pelmeenid, heeringa tartar, borš, uhhaa. Pearoogades osas on peakokk suuremat loomevabadust rakendanud ja klassikalised road nagu kana Kiievi moodi, pardirind ja veisefilee on saanud põnevad kastmed-lisandid – Kiievi moodi kana nuikapsa ja spinati salati ning sarapuupähkliõli kastme, part sinepi-porgandipüree ja ingverikastme, lambakotlet pärkuskussi, tzatziki, baklažaanipüree ning piparmündise veinikastme. Ka magustoidud pöörduvad tagasi vanade retseptide juurde, kuid nagu pearoogadeski, suudab Moon ka magusas üsnagi tavapärasest toorainest võluda välja uudsed, puhtad ja sügavad maitsed. Legendaarseks on saanud Mooni väikesed, pagar Ljuda tehtud pirukad. „Küsi, mis nende sees ,“ juhatab pirukakorvi kõrvale pandud silt.
Joogikaart toetab menüüd. Valik on rikkalik ja arvestab erinevate huvigruppidega: esindatud on leidub ökoloogilised, biodünaamilised ja kašeer joogid, samuti kohalike väikepruulikodade ja siidrimajade toodang. Ka alkoholita jookide osas on valik suur, muu hulgas pakutakse ka kuusevõrse-õuna ja apelsini-astelpajumahla, kombuchat ehk teeseenejooki.

Eesti Restoranijuht 2018