×
72
Toit: 31/40

Kaasaegsed maitsed Kadrioru kuldaja hoones

Kaunis renoveeritud puitvillas asuv Mon Repos on ühtaegu väga vana ja väga noor – eelmise sajandi kahekümnendatel aastatel tegutses samas majas sama nimega restoran, mistõttu 2016. aasta oktoobris toimunud avamist võib nimetada ka taasavamiseks. Ligi sajandivanune hoone on renoveeritud originaalitruult ja sobib kokku ajaloolise Kadrioru pargiga, mille kõrval ta asub. Pieteeditundega. Restorikülastuse lisaväärtuseks sobiks jalutuskäik pargis, mis pakub elamusi igal aastaajal.
Kadrioru kuldaeg on olnud inspiratsiooniallikaks esimese korruse bistroo-tüüpi restoranile ja üksikutele sisekujundusdetailidele, ülemine korrus on aga läbinisti kaasaegne. Siinses interjööris püüavad pilku moefotograaf Toomas Volkmanni pildid.
Lakooniline interjöör on aga kindel garantii, et kokkade looming pääseb segamatult esile. Mon Repose peakokk Vjatšeslav Djatšuk on tuntust kogunud nii Eesti restoranimaastiku tippu kuuluva restoran Tchaikovsky´ga kui Eesti esindamisega Paul Bocuse´i kokandusvõistluste finaalis Lyonis. Teise korruse fine dining menüü võimaldab valida viie- ja seitsmekäigulise õhtusöögi vahel.
Jaksamata läbi maitsta kogu sommeljee poolt kokku pandud menüüd toetavat veinivalikult, piirdusme vaid kahe klaasiga. Veinid täiendavad roogasid suurepäraselt: peakokk Vladislav Djatšuki loodud road on küll maitsvad, kuid sommeljee poolt valitud veinid lihvivad need eriliselt säravaks.

Eesti Restoranijuht 2018