×
61
Toit: 27/40

Ei oska oodata

Kaubanduskeskused on rahvarohked kohad, kus veedetakse järjest enam aega ning kuhu seetõttu lisandub üha rohkem söögikohtasid. See et ka kaubanduskeskusest võiks leida väga häid restorane Eestisse veel jõudnud ei ole, välja arvatud üks erand. Viru Lyon Tallinnas Viru Keskuses.
Ennast kohvikuks nimetav söögikoht pakub nimele vastavalt hommikust alates kohvi ning väga häid pagaritooteid. Lõunast täieneb valik aga pika prantsusepärase a la carte restoranimenüüga, mille juurde kuulub restoranile kohane joogivalik.
Kui kohvik-restoran kolm aastat tagasi uksed avas, ei osanud me oodata, et kahes kohas tegutsev Lyon suudab oma toiduga konkureerida paremate restoranidega. Nüüd on erinevaid asukohti kolm, ning kõik kolm Lyoni on üksteisest pisut erinevad. Viru Lyonis imestame aga endiselt iga kord, kuidas peakokk Jürgen Lip kohviku miljööst välja tegemata saadab lauda taldrik taldriku järel roogasid, mida ostukeskuse kohvikus ei oska oodata. Just siis, kui üks tase hakkab saama harjumuspäraseks, liigub Viru Lyon järgmisele.

Eesti Restoranijuht 2018