×
62
Toit: 26/40

Veiseliha võidukäik

Möödunud aastat võib Eestis nimetada koguni veiseliha aastaks. Väga sealiha-lembeses Eestis avati ühe aasta jooksul kolm lihakarn-restorani, kus sealiha asemel domineerib veiseliha. Erinevalt sealihast leiab kohalikku veiseliha meie restoranides vähe. Rohumaaveisekasvatusel on veel pikk tee käia, et jõuda sinna, kus seakasvatus on juba pikemat aega olnud.
Lihuniku Äri on siin teenäitaja. See on ainus kindel koht Eestis, kust saab alati koju osta või kohapeal süüa kohalikku rohumaaveiseliha. Kui enamasti kipub selle tekstuur jääma krõmpsuks ja liha ei sula suus niimoodi nagu kõige parem nuumveiseliha lihagurmaanide meelest peaks, siis Lihuniku Äri liha laagerdamise oskused täienevad iga päevaga ning nende pakutavale lihale konsistentsi poolest midagi ette heita on raske. Tavalihaga võrreldes palju lopsakam maitse käib kauba peale kaasas.
Õhtuti pakutakse otse keset kööki asuvas lauas huvilistele kolmest, viiest või seitsmest roast koosnevat veiseliha-maitsmismenüüd ning toitude kõrvale erakordse hinna ja kvaliteedi suhtega veine. Kohaliku veiseliha võidukäik Eestis on just praegu toimumas. Algusega Tartus. Lihuniku Äris.

Eesti Restoranijuht 2018