×
56
Toit: 23/40

La Bottega muudab eestlased itaallasteks

Itaalia restorane on terve maailm täis. Suurim vaenlane Itaalia köögile on Itaalia köök ise, sest lihtsat toitu ära vusserdavaid söögipakkujaid on Itaalia lipu all üle kogu maailma uskumatult palju. Niimoodi rääkis Itaalia köögi esisaadik, hetkel maailma parima restorani Osteria Francescana peakokk Massimo Bottura, kui ta Tallinnas käis.

Kuid Tallinnal on vedanud – häid Itaalia restorane on siin päris mitu. Üks selline on kindlasti La Bottega. Selle pikaajaline peakokk ja praegune patroon Nicolo Tanda on Itaalia köögi suurkuju Põhjamaades. La Bottega pakub lihtsat Sardiina algupäraga toitu – seesugust nagu valmistas Nicolo vanaema.

Road koosnevad vaid paarist-kolmest komponendist ning kokakunsti keerulisemaid tehnikaid köögis ei kasutata. Ometi on road niisugused, et restoranil tekkis oma kindel püsiklientuur kohe avamisest saadik.

La Bottegas muutuvad eestlased otsekui itaallasteks – võtavad samamoodi söögi jaoks aega ning naudivad seda. Proovige näiteks sardiine valmistatuna ükskõik millisel moel ja te mõistate, miks.