×
64
Toit: 27/40

Konrad – Tallinna boheemlaslik pool

Restoran Konrad on saanud nime Eesti kõigi aegade kõige andekamaks maalikunstnikuks peetava Konrad Mägi järgi. Kunstnik oli väga produktiivne ja heitliku elukäiguga. Kõige enam armastas ta maalida (kodumaa) loodust, kuid inspireerituna uutest moetrendidest kunstimaastikul, muutusid tema teosed pidevalt.

Restorani Konrad menüüd vaadates ei usu me esialgu oma silmi: shabu shabu, foie gras, pasta, burger, purud, vahud, õlid… Toorained kaheksajalast hobuselihani. Kui restorani istuma jääda, osutuvad toidud palju korrapärasemateks ja läbitöötatumateks, kui menüülehele kirjutatu põhjal oskaks oodata. Metsaseene kreemsupp koosneb kunstipäraselt taldrikule paigutatud kahest erinevast kreemist – kartuli ja seene. Supp lõhnab ahvatlevalt ning erinevat värvi kreemid näevad kõrvuti efektsed välja. Kohevpehme seenesvamm asendab leiba ning seenepuru annab kreemile täiendava tekstuuri.

Restorani akendest avaneb avar vaade Tallinna kõige kaunimale väljakule. Restorani miljöö on veidi boheemlaslik, kuid samas väga väljapeetud. Kirjapildis uskumatuna tunduvad maitsekontrastid sulavad suus tervikuks ja on sealses miljöös ootamatult vastuvõetavad.