×
62
Toit: 27/40

Restoran kõige kesksemal kohal

Restorani Konrad akendest avaneb avar vaade Tallinna kõige kaunimale väljakule. See vaade on eriti lummav siis, kui saabub õhtuhämarus ning süttivad tuled. Aknaalused lauad on siis kõige paremad linnamelu jälgimiseks. Enam kesksema asukohaga restorani Tallinnas ei ole.
Restoran Konrad on saanud nime Eesti kõigi aegade kõige andekamaks maalikunstnikuks peetava Konrad Mägi järgi, kes oli väga produktiivne ja heitliku elukäiguga. Kõige enam armastas ta maalida loodust, kuid inspireerituna uutest moetrendidest kunstimaastikul, muutusid tema teosed pidevalt.
Restorani Konrad käekäik on olnud kunstniku elukäiguga võrreldav. Eesti-Vene köögiga alustanud restoran põikas korraks järgmise peakokaga molekulaargastronoomiasse, vahetas siis veel kord peakokka ning pakub praegu kõigile arusaadavat lihtsat algupärast toitu.
Huvitaval kombel on niisugused keerdkäigud tulnud restoranile pigem kasuks. Hotell Palace, mille juures Konrad asub, on korduvalt tunnistatud Eesti parimaks hotelliks. Kuigi muutlik, on Konradi toit olnud alati väärikas ning väärinud serveerimist linna kõige kesksemas asukohas.

Eesti Restoranijuht 2018