×
67
Toit: 28/40

Mitu kokka köögis ei riku suppi ära

Olete ju kuulnud ütlust: „Liiga mitu kokka köögis rikub supi ära.“ Köök, mida jagavad restorani Kaks Kokka ja tema „suure õe“ Ö kokad, tõestab aga vastupidist – vennalik demokraatia restoranide ühises köögis on mõlemad restoranid viinud aastast aastasse heade tulemusteni.
Kahel restoranil võib köök olla küll ühine, aga sissepääsud on neil erinevad ning restorani Kaks Kokka sissepääs asub hoone tagaküljel.
Restorani modernne ja skandinaaviapärane interjöör mõjub väga kutsuvalt ning veelgi enam äratavad huvi kõrged riiulid, millel seisvad purgid on täidetud marineeritud juurviljade ja marjahoidistega – justkui oleksid sattunud laboratooriumisse. Kusjuures parimad lauad asuvadki nende kõrgete riiulite taga, kuna sest sealt avaneb vaade üle baarileti otse tegusa köögi suunas.
Menüü on leidnud inspiratsiooni nii Aasia kui ka Põhjamaade köögist. Aasiapärasele roale nagu Ramen või aurutatud kuklid võib eelneda aga midagi hoopis põhjamaisemat nagu kohalik õrnsoola põdraliha või saunasuitsusink. Kõige huvitavamad on aga need road, mis võivad algul tellijas veidi ebakindlust tekitada, nagu karamelliseeritud lillkapsas laabijuustuga või röstitud tallekintsutükk vadaku-karulaugubešamellis. Need kaks kokka on tõeliselt osavad delikaatsete maitsete kombineerimises ning kindlasti ei pelga ka julgeid katsetusi maitsetemaailmas. Toidud on peenelt viimistletud, aga restoranielamuse seob üheks Kahe Koka vaba ja meeldiv atmosfäär.
Joogivalikust saab näha huvitavaid hooajalisi kokteile ning loomulikult ka asjatundlikult valitud veine, mille hulgast leidub midagi igale maitsele ja eelarvele.

Eesti Restoranijuht 2018