×

Kindlus

Swissôteli 30. korrusel asuvast restoranist Horisont avaneb vaade kuni horisondini. See vaade on kindel põhjus siia tulemiseks. Suur osa söögilaudadest asub akna all ning neist on õhtuvalguse lummav vaatemäng garanteeritud otsekui teatrisaali esireast.
Muu hulgas avaneb siit vaade Toompeale, kõige vanemale teadaolevale kindluse asupaigale Eestis. Swissôtel Tallinn on uuema aja kindlus. Restoran tuli ühe kõige esimese rahvusvahelise hotelliketina Eestisse pärast riigi iseseisvumist Nõukogude Liidust ning tõi kaasa uue elustiili ja standardid.
Swissôteli restoranis võib olla kindel igas mõttes. Siinne söök ei pürgi ajast ette, kuid ei jää ka sellest maha. Ei ole olemas jooki, mida klient tahaks, kuid mida ei ole siin võimalik pakkuda. Teenindus vastab kõige kõrgematele standarditele.
Restorani taset hoiab kõikumatuna peakoka-sommeljee tandem Marko Sõmer ja Jüri Viital. Sellest ajast peale, kui nemad välismaistelt kolleegidelt töökohustused üle võtsid, leiab Horisondist hotelli külaliste kõrval üha rohkem kohalikke hea söögi huvilisi. Kindel on see, et ühesugune kõikumatu tase ei ole Eesti restoranide seas kaugeltki mitte igapäevane nähtus.
Horisondi köök on rahvusvaheline. See ei tutvusta külalistele niivõrd kohalikku toitu, kuid pakub huvitavaid roogasid, mis on pärit maailma eri paikadest. Kuna oluline osa restorani vaatest avaneb merele, siis vähemalt meile tundub, et iseäranis hästi maitsevad siin road mereandidest. Nende valik siin on ka mitmekesisem kui teistes restoranides. Lisaks a la carte roogadele pakub Horisont kolme erinevat maitsmismenüüd koos joogipakettidega.
Kindlasti tuleb Horisonti külastades proovida vähemalt ühte nende kokteilibaari signatuurkokteilidest. See baar lükkas omal ajal käima Eesti kõige uuema kokteilikultuuri ning loomulikult on nende staatus ja tase kindlad ka praegu.

Eesti Restoranijuht 2018