×
71
Toit: 28/40

Noobel ja tagasihoidlik

Hõlm on ilma kahtlusteta Tartu kõige peenem restoran oma avaruse, valgusküllasuse, aga ka diskreetse ja asjaliku teeninduse poolest. Kui siseneja on miljöö väärikuses veendunud, avaldab järgmisena muljet joogikaart. Nii esinduslikku šampanjavalikut annab Eestist otsida. Haruldasemaid veine niristatakse pokaali hea meelega Coravini abil, ilma et pudelit peaks avama. Aegade jooksul Tartule külge kleepunud odavate veinide linna maine ununeb Hõlmas hoobilt.
Toidukaart võib pärast kõike seda tunduda ehmatavalt lühike. Kõigest neli eelrooga ning sama palju pearoogasid ja magustoitusid. Hõlma korduvate külastajatena saame siiski kinnitada, et igav siin ei hakka, kuna toidud vahetuvad piisavalt sagedasti.
Road on valmistatud moodsaid kokatehnikaid kasutades ning nende väljanägemine on suurepäraselt viimistletud. Toit annab igal juhul positiivse esmamulje. Neljandiku menüüst moodustavad taimetoidud, millest oleme oma Hõlma külastuste jooksul õppinud kõige rohkem lugu pidama.
Noobel restoran on avalikkuse ees tagasihoidlik ja meediategelast ei ole Hõlmast saanud, vaatamata sellele, et paremat restorani Tartust ei leia. Hõlm oma positsiooniga ei uhkusta, ega kipu ka kellegagi võistlema või vägikaigast vedama. Tartu kõige peenema kogemuse kahekordistab ööbimine hotellis Lydia, kus restoran Hõlm asub. Lydia ja Hõlm üheskoos on viinud Tartu võõrustussektori uuele tasemele. Vaikselt ja tagasihoidlikult, kuid kindlalt.

Eesti Restoranijuht 2018