×
67
Toit: 28/40

Šampanja ja leib

Ahvatleva lausega „Naudi stiilselt“ kutsuvad GMP Pühajäeve hotell ja restoran aega veetma Pühajärvele. See kutse tasub vastu võtta, kuna tegemist on looduslikult ühe kõige kaunima kohaga Eestis. Hotell pakub linna-stiilis majutust ning restoranis hakkab esimesena silma šampanja.
Kas see tundub lihtsalt ühe peibutava klišeena? Oodake pisut järelduste tegemisega! Kasvõi ainult nii kaua, kuni lauda tuuakse leib. See on ehtne maaleib, mis on küpsetatud täpselt samamoodi nagu memmed on teinud aastakümneid. Kaks äärmust – peen šampanja ja rustikaalne maaleib – klapivad omavahel üllatavalt hästi.
Linnašikk ja maarustikaalsus käsikäes annavadki GMP Pühajärve restoranile selle ainulaadse eripära. Toidud taldrikul on viimistletud fine dining vormi ja välimusse, koostisained tuuakse aga siitsamast lähedalt väga lihtsatest maataludest. Kõige vabamalt lastakse mõttel lennata maitserännakute õhtusöökidel, kus teemad vahelduvad kaugest minevikust lähema tulevikuni.
Täiesti kordumatu elamuse saate aga siis, kui lähete Pühajärve-maile vähemalt kaheks õhtuks. Samas stiilis toitu totaalselt erinevas ümbruses pakub Tammuri talu siit kõigest kahe kilomeetri kaugusel.

Eesti Restoranijuht 2018