×

Cru – erilise toidu territoorium

“Cru” tähistab Prantsusmaal veine, mille teeb eriliseks maastik, millel viinamarjad kasvavad. Kuid erilise maastiku ei muuda eriliseks mitte üksnes viinamarjad, vaid kõik, mis sellel kasvab.

Cru väga õige nimi restoranile, mis asub Viru tänaval Tallinnas. Ja maastik on restorani taldrikutel sõna otseses mõttes – toorained, mida siin kasutatakse, valitakse välja eriti hoolikalt ning nende kohta võib julgelt öelda cru.

Eesti restoranide üldine tase on väärikalt kõrge. Samas on meil üllatavalt vähe kokkasid, kelle kööki võib nimetada autoriköögiks. Cru ja Dmitri Haljukovi köök on üks nendest vähestest. Tänaseks on nad pakkunud meile hoolikalt valitud maitseid juba viis aastat. See vanus on keskmisele söögikohale enamasti murdepunktiks, kus tuleb midagi muuta, sest senine kontseptsioon on ennast ammendanud.

Cru aga ei ole mingi keskmine söögikoht. Tegemist on ainsa niisuguse restoraniga, mille tee Eesti restoranide edetabelis on läinud iga aastaga ainult ülesmäge. Aga eks crud ju peavadki aastatega paremaks muutuma!