×
75
Toit: 31/40

Aina küpsem

Veinimaailmast inspireeritud nimega restoran Cru täidab nimega tehtud lubaduse päris mitmel moel. Satume sellesse restorani üha sagedamini, sest Cru muutumist kokanduslike oskuste demonstreerijast küpseks restoraniks, kus mitte midagi ei tehta niisama või lihtsalt edevuse pärast, on põnev jälgida.
Eriti viimasel ajal toob Cru iga uue menüüga lauale mitte ühe, vaid päris mitu kokanduslikku pärlit. Nende küpsetatud hirvemaksast enam suussulavamat ei ole me kusagil mujal kohanud. Väga sümpaatsed on nende improvisatsioonid meie oma lihtsa köögi kõige levinumate maitsetega. Jääräim on hilissügisene maius, mille valmistamisel püütakse juba jäätunud veest kalurite kõige paremaid oskusi ja teadmisi rakendades eriliselt paksud räimed. Oskajad kokad võluvad sellest kalast siis välja kõige paremad maitsed. Seega astuge jääraime püügiajal kindlasti Crust läbi. Väljaspool räimehooaega saate ehk ennast lohutada teise Eesti köögi väga levinud roaga – süldiga. Sült on eestlastel nii veres, et igat suuremat rahvalikku pidu kutsutakse süldipeoks. Cru sült on maitsepidu. Eriti metssealihast valmistatud sült.
Restorani nimele vastavalt on Cru keldrikorrusel päris veinikelder ning ka seal on lauad, kus põhjalikult läbitöötatud roogasid süües saab jälgida veinide aeglast küpsemist ning tunnetada rahu, mis selle protsessi ümber iseenesest tekib. Cru joogikaart ongi veinikeskne, aga sealjuures väga asjatundlik. Peakokk Dmitri Haljukov oskab ka vajadusel omalt poolt toitudega veinidele vastu tulla.
Miljöö on restoranis ühteaegu nii pidulik kui ka demokraatlikult kõiki aktsepteeriv. Crus saab igaüks olla tema ise ning näib, et restoraniga koos küpseb ka klientuur. Üha vähem on märgata juhuslikke läbiastujaid ja üha rohkem Cru pakutavate väärtuste teadlikke nautijaid.

Eesti Restoranijuht 2018