×
Pikk 71/Tolli 2, Tallinn
+372 630 6300
bordoo.ee
74
Toit: 30/40

Bordoo kontrastid

Restoran Bordoo kuulub Tallinna võib-olla et kõige eksklusiivsema hotelli Kolm Õde juurde. Hotellis ööbivad ja restoranis söövad Eesti kõige väärikamad külalised. Kolm Õde moodustab kolm 1362. aastal ehitatud kaupmehemaja, mis renoveeriti disainhotelliks selle sajandi alguses. Praegu kuulub see aga väärika ajalooga hotellide ketti Relais & Châteaux.
Uus disain kõrvuti vanade väärtustega on kogu hotelli läbiv teema. Restoranis Bordoo lisandub veel punane-must dramaatiline värvigamma. Punane on nimele vastavalt mõistagi bordoopunane ehk veinipunane.
Bordool on alati olnud linna üks kõige muljetavaldavamaid veinikeldreid. Nüüd, mil Coravin võimaldab hinnalisematest pudelitest veini valada ilma korki avamata, on selle keldri aarded üha aktiivsemas kasutuses.
Bordoo on kontrastide restoran alates sisekujundusest ning lõpetades joogi- ja söögivalikuga. See ei ole juhus, vaid taotlus. Väärikas miljöös toimetab järjest noorenev personal. Vanade ja hinnaliste jookide kõrval pakutakse ka selle valdkonna kõige viimasemaid trende. Toidud on teostatud lennukate ideede põhjal ning kõige uuemate kokandustehnikatega.
Restoranil on olnud ambitsioon kuuluda kõige paremate sekka selle avamisest saadik. See on realiseerunud vahelduva eduga, aga just praegu tundub Bordoo olevat läbilöögivõimelisem kui ei iialgi varem. Peakokk Pavel Gurjanov on noorele eale vaatamata kokavõistluste veteran ning tema auhinnakapp on Eesti üks kõige ruumikamaid. Oskuslikult vormistab ta selle, mida võistluste käigus omandab, Bordoo kõige uuemateks roogadeks.
Konkreetseid roogasid, mida kindlasti soovitame, on igas viimases menüüs olnud õige mitu. Bordoo loominguline põlemine sunnib aga menüüd uuendama niisuguse kiirusega, et igasugused soovitused on kohale jõudnuna enamasti juba aegunud. Seepärast anname niisugust nõu: külastage Bordood kindlasti ja soovitatavalt mitu korda, ainult nii õpite seda restorani mõistma ja hindama.

Eesti Restoranijuht 2018