×
77
Toit: 30/40

Restoran kunstisaalis

Kui Art Priori 2015. aastal restorani ning kunstisaalina uksed avas, ei imestanud kunsti eksponeerimise üle restorani söögisaalis mitte keegi. Seda tehakse ju nii paljudes restoranides. Hea küll, kunst oli väga eriliselt haruldane ja hinnaline, aga siiski tõmbas tähelepanu lõviosa endale restoran. Siin Eesti kõige parema sisseseadega köögis töötasid Eesti kõige nooremad ja andekamad kokad.
Tulemus ei lasknud ennast kaua oodata. Kohe esimesel aastal lendas restoran Eesti restoranitaeva tähtede hulka. Nüüd kolm aastat hiljem on Art Priori seintel jõudnud vahelduda mitu ekspositsiooni ning koht annab endast kunstisaalina üha rohkem märku.
Noorte kokkade esimene koosseis teeb suuri tegusid juba mujal. Art Prioris on uued ja endiselt verinoored ning ikka väga andekad kokad. Restorani kokkade (peakokk kaasa arvatud) vahetumine koos kunstiga seintel on restoranimaailmas ennekuulmatu. Niisugune kontseptsioon ei saa toimida.
Astume aga sisse ja vaatame, mis toimub. Kuigi avalikkuse tähelepanu restorani vastu on nüüd kordades väiksem, ei jää köögi uus koosseis varasemale tasemele alla. Maitsmismenüüd on asendatud a la carte’ga, aga iga toit on endiselt niisama huvitav ja uuenduslik kui varemgi. Kõike ei jõua aga ühe korraga ära proovida ning restorani peab külastama veel vähemalt kaks korda.
Eelmisele peakokale Orm Ojale usaldati pärast kahte aastat siin tiitel Eesti parima restorani köögi juhtimise eest. Nüüd tuleb hakata silmas pidama Aleksander Kolomari siinseid tegemisi ja edasist käekäiku.
Võrreldes varasemaga on Art Priori toitudesse lisandunud natuke Vene köögi eripära. Kolmest kalaliigist stroganina omatehtud mädarõikanapsuga esindab värskeid tuuli kõige efektsemal moel.
Restoran kunstisaalis on meeldejääv kogemus, millest ei puudu ka intriig.

Eesti Restoranijuht 2018