×
60
Toit: 26/40

Vana aja väärtused

Hotell Antonius ja selle restoran asuvad pika ajalooga majas, mida läbi aegade on kasutatud erinevatel otstarvetel krediidiasutusest politseijaoskonnani. Restoran asub soklikorrusel, kus süües saab imetleda harvaesinevaid ajaloolisi arhitektuurilisi elemente – ristvõlve.

Restorani toit on ümbrusele vastav. See on enamjaolt valmistatud traditsioonilistest Eesti toorainetest, mille kasvatajad on peakokale hästi teada. Taldrikul on vähe koostisaineid, millest kaks moodustavad omavahel toidu maitse seisukohalt olulise paari.

Lihtsusele vaatamata on Antoniuse toidud huvitavad ning maitsenüansirikkad. See viimane saavutatakse peamiselt väikeste ideerikaste lisandite kaudu, nagu linaseemned, kuusevõrsevinegrett, rukkilille-tatramüsli, harakputkeõli, kasesiirup jne.

Viimane uudis on taskukohase hinnaga kolmest roast koosnev hooajaline maitsmismenüü. Hotell ja restoran Antonius tõestavad ilmekalt, et vana aja väärtused ei pruugi olla kulunud ning igavad, vaid neid on võimalik esindada väga kaasaegsel ja huvitaval moel.

Eesti Restoranijuht 2018