×
68
Toit: 30/40

Rannahotelli restoran – piknik rannaliival

Rannahotelli restorani asukoht on kadetusttekitav – asub see seal, kus lõpeb Pärnu ranna liiv. Suvel tuleb ilusa ilma korral restorani terrassil koht sõna otseses mõttes kätte võidelda. Muul ajal loob meri lõuna- või õhtusöögile meeleoluka tausta.

Rannahotell ja selle restoran on Pärnu ja kogu Eesti elus esinduslikul kohal. Hotell on avatud olnud alates 1937. aastast ning pärast põhjalikumaid remonte kolmel korral taasavatud. Iga kord on kohal olnud ka Vabariigi President.

Kuigi menüü on lühike, on restorani toidud staatuseteadlikult valmistatud. Menüü koosneb viiest eelroast, viiest pearoast ning viiest magustoidust – igal käigul vaatab taldrikult vastu pidulikkus, vahest isegi väike snobism. Vutikonsomee koosneb lihtsatest ja kõigile tuntud toorainetest: vutist, kartulist ja porgandist. Kuid koos eriliselt hõrgu vutisüdamepirukaga ning pilkupüüdva serveeringuga muutub lihtne vedelik rannahotellilikult eriliseks. Esimest korda külastajale võib niisugune toit tunduda harjumatu, kuid see on hotelli renomee lahutamatu osa.