Ajakiri

Restorani Juur 11 haru
19. oktoober 2017

Restoran Juur ajab oma juured üha sügavamale Eesti restoranimaastiku mulda. Praegu, kus fine dining on riskantne ettevõtmine, teevad nad seda mõnuga ning suuremas ulatuses kui ei keegi teine. Eeskuju võetakse Kopenhaageni parematelt paikadelt. See on kaugel lihtlabasest kopeerimisest, mida Eestis kas ajapuudusel, päris oma ideede nappuses või lihtsalt küündimatuse tõttu paraku üha kasvavas mahus tehakse.

Loe edasi

Aasia ahvatlused Tallinnas
13. oktoober 2017

Distantsi poolest on Aasia maitsed meie kohalikest nii kaugel, kui üldse olla saab. Ja mitte ainult distantsi poolest. Pigem on kõik sealne risti vastupidine meie siinsele. Aeg-ajalt on vastandeid ikka tõmmanud teineteise poole. Täpselt nii praegu toidumaailmas ongi. Põhjamaise kombineerimine Aasiapärasega on olnud trendikas juba mõnda aega.

Loe edasi

Narvast Tallinna üheksa peatusega. Kolmas lugu
10. oktoober 2017

Kolm Tallinnale kõige lähemat väärikat söögikohta Narva maantee veeres asuvad kolme järjestikuse poolsaare tipus. Kui nende asukohta kaardil vaadata, oleks otsekui tegemist kolmeharulise kuningakrooniga. Ja kuninglikkus ei ole nende restoranide puhul üldse mitte ülepakutud väljend.

Loe edasi

Narvast Tallinna üheksa peatusega. Teine lugu
6. oktoober 2017

Järgmise peatuse saab teha juba kolme kilomeetri pärast. Kes selle vahele jätab, kahetseb hiljem kibedasti. Tegemist on ühega kahest selle aasta suurest uudisest Narva maantee veerel – see on restoran Tulivee. Pärast pisukest külavaheteedel ukerdamist avaneb ülev vaade. Restoranimaja sobib piltilusasse mereranda paadisadama kõrvale kui valatult.

Loe edasi

Narvast Tallinna üheksa peatusega. Esimene lugu
2. oktoober 2017

Konarlik ja kehvavõitu Narva maantee omandab pisitasa uut ilmet ja paremat sõidetavust. Arenguga käivad kaasas ka võimalikud peatuskohad. Kui seada eesmärgiks peatuda igas söögikohas, mis pakub märkimisväärset elamust, siis võib teekond osutuda üllatavalt pikaks. Meie sõitsime Narvast Tallinna üheksa peatusega!

Loe edasi

Tuulepealse maa maitsed. Esimene peatükk
28. september 2017

Tuulepealne maa. Kõlab väga efektselt, eks ju? Ja emotsionaalselt niisamuti. Tuulepealseks maaks võib pidada kõiki Eesti saari ja rannikualasid, kuid üks laid vastab sellele nimetusele lausa iga oma sentimeetriga. See laid on Viirelaid.

Loe edasi

Sööge, et lapsed saaksid söönuks!
25. september 2017

“Lapsed söönuks” on Eesti juhtivate restoranide initsiatiiv koguda Toidupanga tegevuse toetuseks 25 000 eurot. Kuidas see saavutatakse? 9. oktoobril toimub Swissotelis nende restoranide ühine õhtusöök. Üks pilet õhtusöögile maksab 125 eurot, kokku müüakse 200 piletit.

Loe edasi

Pariisi kontrolltöö – tehtud!
22. september 2017

Veel kümme aastat tagasi oli Pariis Eesti kokkade jaoks ulmelinn – suurema osa jaoks kauge ja kättesaamatu, mõnedele hoopis aaretelaegas. Need viimased käisid sealt ideid korjamas täpselt nii nagu metsast seeni: Eestis realiseeriti see, mis Pariisis maitseti, iseenda loomingu pähe ja väherännanud publik ei suutnud uskuda oma suud, silmi ega kõrvu.

Loe edasi

Kius(atus), mis on järeleandmiseks mõeldud
19. september 2017

Juba mõnda aega on Nõmme keskuses, otse turu kõrval, avatud restoran Kius. Uksest sisse astudes saab kohe selgeks, et Kiusu avamine ei ole enam mingi uudis. On teisipäeva varajane õhtupoolik, aga kõik lauad on reserveeritud.

Loe edasi

Bocca. Legendi ärasaatmine
15. september 2017

Täna algav nädal jääb kultusliku staatuse saavutanud restorani Bocca viimaseks. Legendi ärasaatmine toimub soliidselt ja rahulolevalt. Kui kellegi silmades saavadki olema pisarad, siis rohkem rõõmust, kui kahjutundest. Oma töö niisugusest viljast nagu on olnud restoran Bocca, ei oska paljud restoraniettevõtjad isegi mitte unistada.

Loe edasi