Ajakiri

Mustlasrestoran Umami
15. mai 2019

Omada mustlaspruulikoda on Eestis ikka veel moodne, aga mustlasrestoranidest (nendest, mis rändavad ringi ja tegutsevad ajutistes ruumides) väga ei räägita. Küllap sellepärast, et neid väga ei olegi. Aga praegu üks on.

Loe edasi

Eesti restoranide hindamise päevik
10. mai 2019

Restoranigiid White Guide (inglisekeelne) / Eesti Maitsed (eestikeelne) hoiab nüüd Eesti restoranielul silma peal aastaringselt. Lehitseme restoranide hindamispäevikuid ja jagame teiega kõige uuemad sissekanded.

Loe edasi

Mis Tartus uudist?
8. mai 2019

Pärast Prantsusmaalt naasmist õhkavad paljud: oi kuidas tahaks kõike neid maitseid nautida ka siin Eestis. Mitmed on niisuguse oaasi loomise ka päriselt ette võtnud. Aga heal juhul on julgele ja tähelepanu pälvivale algusele järgnenud vaikne hääbumine.

Loe edasi

Antonius 10
16. aprill 2019

Hotell ja restoran Antonius tõi 10 aastat tagasi Tartusse niisuguse ööbimise ja toitlustuse taseme, mida selles linnas varem ei olnud. Möödunud nädalal kogunesid restorani esimesed töötajad Marko Lumera ja Roman Altmart koos praeguse koosseisuga Antoniuse kümnendat sünnipäeva tähistama.

Loe edasi

Hea lihtsa toidu Radio
11. aprill 2019

Kas olete mõelnud selle peale, et restoranide poolest võistleb Kadriorg juba mistahes teise linnaosaga. Olgugi, et vanalinn, Rotermanni ja Telliskivi on palju tuntumad. Kadriorus on kindla koha sisse võtnud Nop, Gourmet Coffee, Salt, Mantel ja Korsten ja nüüd Radio…

Loe edasi

999 pudelit šampanjat
9. aprill 2019

See peaks olema Eesti rekord. Just nii mitu pudelit on ühe aasta jooksul üks restoran ära müünud ühe tootja šampanjat. See oli paar aastat varem või paar pärast 2004. aastat, restoran oli Vertigo ja šampanja Charles Mignoni oma.

Loe edasi

Rannarajooni uudised
2. aprill 2019

Pärnu kesklinna lisandus uusi restorane riburada mitu tükki. Vana olija – Mon Ami – köögis aga kamandab nüüd uus peakokk. Restoran on jäänud truuks oma Prantsuse-Belgia elunautivale stiilile. Siin juuakse šampanjat ning cremant’i ja süüakse ära vist kõige rohkem austreid Pärnus ja maiustatakse foie gras’ga.

Loe edasi

Õhtusöök kapteni lauas. Maismaal
27. märts 2019

Kapten Gnutovit, Aleksander Gnutovit, teate? Kui ei tea, siis olete paljust ilma jäänud. Endisest laevakaptenist on tänaseks saanud kõikide Eesti foodie’de kapten. Tema koduhoov Kakumäel on otsekui väike Itaalia. Ilmast ilma tehakse siin süüa, teinekord kutsutakse lauda ka mööduvad võhivõõrad.

Loe edasi

Maitsesime Prantsusmaad
26. märts 2019

Möödunud nädal oli Goût de France ehk Maitsva Prantsusmaa nädal. Mitte ainult Eestis, vaid üle kogu maailma pakkusid restoranid Prantsuse roogasid. Eestis osales selles aktsioonis rekordarv söögikohti, lisaks tulid Tallinnasse külla seitse kokka Prantsusmaa gastronoomiapealinnast Lyonist. Nad tegid tutvust Eesti maitsetega ja pakkusid omalt poolt õhtusöögi kolmes erinevas restoranis.

Loe edasi

Hea toidu teejuhid. Naabrite juures ja mujal
20. märts 2019

  Külalislahkuse valdkonnas toimub areng omapäraselt. Kõige levinum mudel on niisugune, et päris pikka aega ei toimu mitte midagi ja seejärel – lühikese ajahetke jooksul – juhtub kõik see, mida pikisilmi ja kaua oodatud oldi ning rohkemgi veel. Ise kõige selle keskel olles ei pruugi kõike tähelegi panna. Kui tahate selle mudeli toimimist näha kohe […]

Loe edasi