Ajakiri

Creation 5. Viie koka õhtusöök
24. mai 2017

Möödunud nädalavahetusel väisas Eestit Lõuna-Aafrika ühe kõige huvitavama veinimaja Creation perenaine Carolyn Martin. Viis Eesti tulevikulootusest kokka valisid Creationi veiniportfellist igaüks ühe veini ning tegid selle maitsest inspireerituna veiniga sobiva toidu.

Loe edasi

Vana-Posti tänava uus papagoi
22. mai 2017

Tallinna restoranitänavaks tituleeritud Vene tänavale on sellel kevadel sündinud tõsine konkurent Vana-Posti tänava näol. MEKKiga algava ja Pegasusega lõppeva tänava keskele kolis mõne aja eest autoriköögiga Mix. Hiljuti avas seal uksed Tai restoran Nok Nok ja kohe-kohe hakkab kõneainet pakkuma Parrot MiniBar. Omal moel edevad on need asutused kõik, aga Parroti avamine tõotab saada sümboolseks. Kui mitu head […]

Loe edasi

Küülikute elust erinevatel aegadel
18. mai 2017

Haapsalu on tore väikelinn. Suvel on seal uskumatult mõnus aega veeta – aeg seisab ning kiiret ei ole mitte kusagile. Muude aastaaegade Haapsalust ei teata väljaspool seda väikelinna suurt midagi. Otsekui ei viikski sinna mitte ükski tee.

Loe edasi

Mihkel Võsotski. Autori sünd
12. mai 2017

Isikupärase toiduvalmistamise stiiliga kokkasid on meil palju. Aga otseseid autorikööke, niisuguseid kus kokk restoranile oma nime (tagatiseks) annab, ei ole. Õigemini, lähemas minevikus üks on olnud, aga selle tee sai otsa.

Loe edasi

Eesti maitsed Oslo Maitsehallis
2. mai 2017

Mathallen Oslos on midagi niisugust, missuguseks võiks saada Balti jaama turg. Eesti toidu Dream Team oli möödunud nädalal seal, et tutvustada Norra reisi- ja toiduajakirjanikele Eestit, kui hea toidu maad. Varem on sama seltskond sama eesmärgiga käinud Berliinis ja Stockholmis, sügisel ootavad Pariis ja London. Eesti tutvustamist kõige paremate maitsete kaudu korraldab EAS.

Loe edasi

Kas teate? Kadriorg maitseb uutmoodi
24. aprill 2017

Väliste muutusteta restoran Kadriorg on seestpoolt muutunud tunmatuseni. Veel välisuksest sisse astudes, esimesel korrusel, näib kõik vanaviisi. Aga teise ja kolmanda korruse söögisaalide kunagisest miljööst ei ole säilinud mitte midagi peale akendest avanevate vaadete.

Loe edasi

MuSu ja teised miljööloomise meistrid
21. aprill 2017

Kristel ja Eerik on jäänud Eesti restoranitegijate hulgas praktiliselt märkamatuks. Ometi on neil kogemus, mida suuremal osal kolleegidel Eestis ei ole – nad on pikalt töötanud Londonis. Ja mitte suvalises söögikohas, vaid võtmepositsioonidel Michelini tähega restoranis Lima. Selle koha omanike restoran Central nende kodumaal Peruus on kontinendi parim ning maailmas esiviisikus! Londoni glamuuri keskelt Nõmme […]

Loe edasi

Joyce. Mihkel Manglus Tartu toiduvaimu vastu. Teine vaatus
17. aprill 2017

Kui noor kokk Mihkel Manglus Meat Marketi kokteilibaari peakoka kulbi enda kätte võttis, olid Tartu toit ja restoranid murettekitavas stagnatsioonis. Ei olnud veel Hõlma, Umb Rohtu ega Aparaati ja ka suurt vahet ei olnud, kus Tartus süüa, sest piisavalt suuri erinevusi ei olnud.

Loe edasi

Baltahasar ja Eesti toidu kroonika
12. aprill 2017

Eelmises restoranitutvustuses rõõmustasime kaheksa-aastase liharestorani Goodwin pika ea üle. Aga küüslaugurestoranil Balthasar täitub sellel aastal 18! Keskaegne kroonikakirjutaja Balthasar Russow kirjutas Liivimaa kroonikat samas majas, kus asub Balthasar praegu. Restorani kõrval on kõige kauem järjepidevalt avatud apteek kogu Euroopas – Raeapteek. Balthasari menüüd võib väheke fantaseerides pidada praeguse Eesti toidu kroonikaks. Siin pakutakse kõiki neid […]

Loe edasi

Restoran Goodwin ja pika ea saladus
10. aprill 2017

Jaanuaris tutvustasime Eesti kõige uuemat liharestorani MEAT ja rõõmustasime, et nemad koos mõned kuud varem avatud restoraiga Pull, on viinud liharestoranid  Eestis uuele tasemele. Täpselt nii ongi, aga see ei ole kogu tõde. Restoranivaldkond areneb kiiresti ja on saanud kuidagi iseensestmõistetavaks, et kõik uus on hea. Enamasti nii ongi, aga juba olemasolev hea ei maksa seepärast […]

Loe edasi