Ajakiri

Hapsal Dietrich suvel ja talvel
16. august 2018

Suvel elu Haapsalus keeb. Muidu vaikne väikelinn tahaks otsekui kogu aktiivse elu suvel ära elada, et muul ajal lihtsalt olla ja kodunt väljas mitte käia. Ka hästi süüa saab suvel Haapsalus praktiliselt igal sammul. Enne lõppeb Haapsalus olemise aeg otsa, kui kõik kohad saavad läbi käidud.

Loe edasi

The Able Butcher väärtustab Eesti liha
14. august 2018

Hilton on Tallinna üks imposantsemaid hotelle. Hotelli restoran The Able Butcher on nimele vastavalt liharestoran, kus hotellirestorani eripärast tingituna saavad söönuks ka need, kes eelistavad muud. Algul tähelepanu poolest Tallinna tuntumate liharestoranide varju jäänud The Able Butcher on nüüdseks ennast sisse töötanud ning hakkab “musklit näitama”.

Loe edasi

Salt teeb restorani maailma äärtel
7. august 2018

Väikest pool-keldriruumides asuvat restorani Salt ei ole avara ja loodusliku ümbrusega õnnistatud. Sellele vaatamata hõljub väikestes ruumides suur emotsioon ning ükskõiksena ei lahku sellest restoranist mitte keegi mitte kunagi. Aasta alguses nautisime Saltiga koos maailm äärel Lõuna-Aafrikat. Möödunud nädalal kompas Salt aga meie oma Eestimaa ääri ning pani ühe-päeva-resto püsti Harilaiul Saaremaal.

Loe edasi

Tartu. Fast Kauss & slow Hõlm
2. august 2018

Oleme pikka aega jälginud, kuidas Tartu söögikohad olid enamalt jaolt üks suur ja ühesugune mass, kus teiste seast eristumist leidus vähe. Kuidas nüüd? Võtame ette kaks äärmust. Lõunakeskuse uue tänavatoiduala, kus burgeri ja fish&chips’i vahele on ennast pressinud üks Kauss. Ja Tartu kõige hedonistlikuma söögikoha, hotelli Lydia restorani Hõlm.

Loe edasi

Pulli mehed läksid Härga täis
20. juuli 2018

Meil on veel üks uus liharestoran juures. See ei olekski praeguses uute restoranide avamise palavikus suurem uudis, kui tegemist ei oleks restoraniga Härg nendelt samadelt meestelt, kes alles üle-eelmisel aastal Pulli avasid.

Loe edasi

Suvetuur. Juuli
17. juuli 2018

Ja mitte esimest korda. Tartu äärelinnas, kaubanduskeskuse juures asuva hotelli restoran – ei tekita ju suuri ootusi? Kõhklesime esimest korda minemast, aga tühi kõht sundis möödasõidul sisse keerama ja seda otsust me ei kahetsenud. Teine kord läksime juba suure huvi ja päris kõrgete ootustega. Ikka ei pidanud pettuma. Seepärast kolmandat korda pisut pelgasime. No kaua nad ikka jaksavad…

Loe edasi

Tigu oli Platzis
13. juuli 2018

Kas restoran Tigu mäletate? Jah, sedasama, mis Kadriorus Vilmsi tänaval alustas ja kiiresti legendaarseks muutus. Seejärel mitmes erinevas kohas üritas paikseks jääda või ilmutas ennast aeg-ajalt pop-up’ina. Lõpetatuks ei saa Tigu veel praegugi pidada, sest ilmus möödunud nädalal jälle korraks välja. Üheks õhtuks. Restoranis Platz.

Loe edasi

Haapsalu hiilguse taastamine
4. juuli 2018

Lugu sellest, kuidas Haapsallu selle linna suurus rongiga tagasi toodi, tuleb alustada “jaamaülematest”. Inimestest, keda enamasti pildile ei paluta või nad ise ei soovi – õhtusöögi korraldajatest. Kui ei oleks olnud Katrin Tuisu, Veiko Treumanni ja Mary-Liis Kaabeli suurt tahet, ei oleks Moskva linna paremaid kokkasid Haapsalus nähtud vist mitte kunagi.

Loe edasi

Pöörane veinibaar Pagari tänaval
28. juuni 2018

Restoranides Leib ja Umami töötab terve hulk ambitsioonikaid sommeljeesid, kes Eesti mastaapides on jõudnud oma arengutee lõppu. Siit edasi ei ole minna mitte kusagile. Kuhu veel, kui juba töötad kõige paremas veinirestoranis?

Loe edasi

Suvetuur. Juuni
12. juuni 2018

Nii ilusat suve ei ole Eestimaal olnud aastaid. Sellest ilma ei taha jääda mitte keegi! Kutsume teid kaasa heade maitsete suvetuurile üle kogu Eesti. Rändame ringi, uudistame ja maitseme kõike, mis tundub isuäratav. Ja kui kogemus väärib teistega jagamist, siis seda ka teeme.

Loe edasi