Ajakiri

Põhjala on täitsa Põhjas!
19. veebruar 2019

Pruulikoda Põhjala sai oma nime selle järgi, et ainult 2% kogu maailma inimestest elab pruulikoja asukohast Eestis veel rohkem Põhja pool. Siinses valdavalt jahedas ja sageli külmas kliimas on hea juua tumedat õlut. See loob sooja enesetunde. Balti porter Öö on just niisugune. Ja on veel oluline ka selle poolest, et tegemist on Põhjala esimese pruuliga, mis valmis mustlasõllena, kui oma pruulikoda ei olnudki.

Loe edasi

Veini teejuht 2019
7. veebruar 2019

ESA 8. Veinimessi galerii Jookide serveerimine jääb Eesti restoranides valdavalt söögipakkumise tasemele alla, kipub olema üksluine ja samad joogid on paljude restoranide lemmikud. Ometi on joogiäri Eestis väga konkurentsitihe ning saada peaks olema kõike, mida hing ihkab. Veinimess näitab kindlasti hästi kõike seda, mis saadaval on ning boonuseks hulgaliselt uudiseid pealekauba. Võtame selle messi põhjalikult […]

Loe edasi

Eh, Odessa
31. jaanuar 2019

See, mida Tallinna puhul loodame, on Odessa puhul kindel. Toit ja maitsed on kindlasti need, mida pärast Odessast naasmist kaua mäletatakse. Ja mille pärast sinna tagasi sõidetakse.

Loe edasi

Tipus läks tihedaks. Esimene lugu: välismaa meeste panus
23. jaanuar 2019

Eelmine aasta jääb Eesti restoranimaailmas meelde rohkete uustulnukate ning vahepeal vaat et varjusurmas olnud fine dining’u jõulise tagasituleku poolest. Mitte kunagi varem ei ole Eestis olnud olukorda, kus kõik restoranide TOP10 pingereas olijad on fine dining-restoranid.

Loe edasi

Juustukoogi-juttu Londonist ja Tallinnast
15. jaanuar 2019

Kirg õpetab ühtedele sekunditega selgeks selle, mida teine õpib ametit harjutades terve elu. Restoranimaailmas on Instagrami-poisid pikaaegsetelt ametimeestelt peakokakulbid juba suuremalt jaolt käest ära korjanud. Amet – see on minevik. Ainult kirg on tulevik.

Loe edasi

Šampanjajutud
29. detsember 2018

Ei ole õigemat jooki aastavahetuseks, kui seda on šampanja. Aasta lõpul toimusid Eestis maailma ihaldatuima vahuveiniga seoses kaks olulist üritust.

Loe edasi

Leia üles Eyja!
10. detsember 2018

Eyja on seni veel väga hästi hoitud saladus, aga nüüd räägime selle välja. Tegemist on tillukese kohvik-restoraniga Tallinnas, Pronksi 19. Jah, te olete sellest majast korduvalt mööda sõitnud ja võib-olla ka mööda kõndinud. Aga miks te ometi sisse ei ole astunud?

Loe edasi

Mr Lyan @ NOA
16. november 2018

Maailma parim söögi- või joogivallas satub Eestisse haruharva. Möödunud nädala viimasel päeval see siiski juhtus. Alles päris hiljuti The World’s Best Bariks valitud Londonis asuva Dandelyani karismaatiline baarman ja omanik Ryan Chetiyawardana segas jooke Baltimaade kõige paremas restoranis – NOA Chef’s Hallis.

Loe edasi

Besserat de Bellefon Mon Reposes
26. oktoober 2018

Mon Repos, restoran samanimelises vanas villas Kadriorus, sai kaks aastat vanaks. Selle tähistamiseks saabus Prantsusmaalt külla šampanjamaja Besserat de Bellefon. See söögilauale mõeldud ja prantsusepärast nautivat elustiili propageeriv šampanja ei ole Eestis veel kuigi tuntud.

Loe edasi