Ajakiri

Leib & Torres – nii ei tehta
19. aprill 2018

Aga nad tegid seda ometi. Torrese veinimaja ja Leib Restot ühendab konservatiivne ja jätkusuutlik suhtumine kõigesse, mida nad teevad. Torrese teekond lihtsate veinide valmistajast maailma üheks kõige prestiižikamaks veinimajaks on olnud kiire ja muljetavaldav.

Loe edasi

Mida oodata aastaselt papagoilt?
12. aprill 2018

Kui Parrot MiniBar aasta tagasi Vana-Posti tänaval uksed avas, oli kõhklejaid ja kahtlejaid kõvasti. Tegemist ei olnud mingi järjekordse restoraniga, mis soovib meeldida kõigile, kuulab kõiki ja proovib teha ka seda, mida “kõik” soovivad.

Loe edasi

Jahu tänavagurmee – söögikoht, mille sulgemise aeg on ette teada
5. aprill 2018

Kõlab ähvardavalt? Sugugi mitte. Kõigel, mis ei ole igavene, on oma elukaar. Aga miks rääkida juba sulgemisest koha puhul, mis just äsja avati? Ikka seepärast, et tegemist on Jahu ühe eripäraga. See söögikoht on loodud kolmeks aastaks, sest kolme aasta pärast on samale kohale planeeritud juba hoopis uus hoone.

Loe edasi

Eesti õlu – teel kulistamisest kultuuri poole
27. märts 2018

Eesti õlu elab paraegu läbi murrangulist ajajärku. Six-pack’i-mehest diivanil televiisori ees hakkab pisitasa saama ajalugu. Õlu on jõudsalt teel samasuguse kultuuri poole, mida seostatakse veini joomisega.

Loe edasi

Bordoo hea aasta
21. märts 2018

Kas viimasel ajal restoranis Bordoo olete käinud? Kui ei ole, siis minge nüüd kindlasti, sest tänavune aasta on kogu restorani senise ajaloo kõige parem. Milles see väljendub? Ennekõike restoranide külastamise kuldreeglis: mine sellesse restorani, kus palju inimesi ees, mitte sinna, kust vaatavad vastu tühjad lauad.

Loe edasi

Sfäär ja erinevad hinged
13. märts 2018

Kas mäletate veel seda aega, kui Sfäär avas esimest korda uksed? Kirjutasime siis, et niisugune elustiilikoht kuulub pigem Kopenhaagenisse või Londonisse. Loodetavasti ei olnud meie need, kelle mõtteviis kurja karja kutsus, aga just niimoodi läks. Niisuguse koha külastamiseks, kui oli esimene Sfäär, tuleb nüüd lennata Kopenhaagenisse või Londonisse. Tallinn osutus taolise Sfääri jaoks liiga pisikeseks. See Sfäär oli Tallinna jaoks liiga hea.

Loe edasi

Teletorni Restoran – maitseid kaugemalt ja lähemalt
9. märts 2018

Tallinna ja võib-olla et kogu Eesti parima vaatega restoran asub Tallinna Teletorni 22. korrusel. Sellest kohvik-restoranist avaneb kaunis vaade Tallinnale ja kaugemalegi. Restoran taasavas oma uksed eelmise aasta detsembris, mil peakoka kohale asus 2012. aastal Eesti parima koka tiitli pälvinud Vladimir Upeniek.

Loe edasi

Poke Bowl – uus hittkoht linnas
28. veebruar 2018

Poke Bowl on koht, millesarnaseid pilte oled ehk näinud Pinteresti ja Instagrami populaarsetel toidupostitustel. Kui mõne inimese võib tõesti ka vaid visuaalse apetiitsusega kohale meelitada, siis tasub Poke Bowl’i sammud seada ka kõigil maitseelamuste ihalejatel. Kuigi koht on olnud avatud vaid napp kuu, on juba välja kujunenud oma klientuur, kes neid igapäevaselt külastavad. Pole ka ime – kahe minutiga valmiv poke-kauss viib keele alla.

Loe edasi

Tšempionid. The Test Kitchen (Cape Town)
23. veebruar 2018

Meil on liiga palju kombeks vaadata seda, mis toimub Põhjamaades. Ja siis võtta seda eeskujuks ilma kaugemal toimuvaid arenguid tähele panemata. Maailma teises otsas asub maa, mille nimi on Lõuna-Aafrika Vabariik. Ja selle maa kõige alumisemas otsas Cape Townis ning linna ümbruses toimuvad arengud, mis võiksid toimuda ka meil.

Loe edasi

Eesti restoranid Lõuna-Aafrikas. Salt
19. veebruar 2018

Veinimaja Creation asub luulelise nimega asukohas – orus nimega Hemel en Aarde ehk Taeva ja Maa orus. Kuidas taevas ja maa siin sagedasti omavahel kohtuvad, on alumiselt pildilt hästi näha. Lõuna-Aafrika kohta jahe ja niiske kliima teeb oru ideaalseks veiniviinamarjade kasvatamise kohaks.

Loe edasi