Ajakiri

Eesti restoranid Lõuna-Aafrikas. Salt
19. veebruar 2018

Veinimaja Creation asub luulelise nimega asukohas – orus nimega Hemel en Aarde ehk Taeva ja Maa orus. Kuidas taevas ja maa siin sagedasti omavahel kohtuvad, on alumiselt pildilt hästi näha. Lõuna-Aafrika kohta jahe ja niiske kliima teeb oru ideaalseks veiniviinamarjade kasvatamise kohaks.

Loe edasi

Tšempionid. NOA
16. veebruar 2018

Kui Läti restoranide suveräänne lipulaev Vincents tõdeb, et tippu pääseda on lihtsam, kui seal püsida, ei pruugi see üldse olla nii. OKOst välja kasvanud restoranide grupp sai mõni aeg tagasi uue nime – Siigur Restoranid. Kuigi grupi areng tundub kõrvaltvaatajale roosiline, otsekui mesilase lend ühelt õielt teisele, ei ole see alati nii olnud.

Loe edasi

Tšempionid. Vincents
12. veebruar 2018

Vincents on Lätis klass-omaette-restoran. Ei tea midagi sarnast mitte ühelgi naabermaal, ka Eestis mitte. Niisuguseks kujunemine, et parimaks peavad Vincentsi praktiliselt kõik, on aeganõudva ja erilise töö tulemus. Need, kes väga tahavad selliseks saada, peaaegu kindlasti ei saa, sest tegemist on tulemuse, mitte eesmärgiga. Ja veel – tegemist on kõikide teiste arvamuste summaga, mille hulka iseenda oma ei kuulu.

Loe edasi

Tšempionid. Nüman
8. veebruar 2018

Kui kiiresti toimuvad praeguses restoranimaailmas tõusud (ja ka langused), seda näitab ilmekalt Nümani lugu. Restoran, mis vaid aasta vanune, tõusis hoobilt Leedu kõige paremaks ning jagab Baltimaades kolmandat poodiumikohta meie Alexander Chef’s Table’iga.

Loe edasi

Tšempionid. Geranium
5. veebruar 2018

Räägi, millistes restoranides sa sööd ja ma ütlen sulle, kes sa oled. Võib kõlada kummaliselt, aga järjest enam nii see on. Valik, kuskohas ja mida süüa on kasvanud nii suureks, et iga söögikord kodunt väljas ei ole ammu enam lihtsalt kõhu täitmine, vaid üha rohkem elustiili peegeldus. Restoranikülastus on sõnum kõigile teistele ja iseendale ka. Näitab kas kultuuri või kultuurtitust, peegeldab arusaamasid ning tõekspidamisi.

Loe edasi

Uus OKO – elamus lihtsast toidust
1. veebruar 2018

Haabneemes, maalilises mererannas, asub uue tulemise teinud OKO. Oma kontseptsioonis on restoran teinud 360-kraadise kannapöörde. Kui varasema restorani toitu võis nimetada pigem fine dining’u poole kalduvat, siis uuenenud OKOs see nii pole. Lihtsalt öeldes pakuvad nad nüüd restoranitasemel kiirtoitu, kus ühte menüüsse on kogutud kõigi inimeste lemmikud road. Need on lihtsad ja tuttavad toidud uues erilises võtmes.

Loe edasi

Eesti restoranid Lõuna-Aafrikas. Joyce ja Mihkel Manglus
29. jaanuar 2018

Info Eesti restoranide kõrgest tasemest ja meie kokkade suurepärastest ametioskustest levib üha kaugemale. Sellesse riiki ei ole Eesti kokkadel seni töiseid reise toimunud. Ei ole olnud ka erilist põhjust. Kuid Kaplinnas ning selle lähemas ümbruses viimase kolme aasta jooksul toimunud muutused on teinud selle piirkonna toiduhuviliste jaoks hoobilt maailma üheks kõige ligitõmbavamaks sihtkohaks. Mihkel käis Aafrikas teisi õpetamas ja ise õppimas.

Loe edasi

Maitsev Leedu
15. jaanuar 2018

Eestlastele on Leedu tuttav maa. Vähemalt nii me ise arvame. Kõik on seal käinud, kõik on seal nähtud. Ometi võivad mõned muutused toimuda välgukiirusel. Toiduteema näiteks ei ole Leedu puhul kunagi olnud eriliseks kõneaineks. Muidugi sai seal söönuks, kuid erilisi hetki ja jagamisväärseid muljeid ei tekkinud.

Loe edasi

Alter Ego teine tulemine
11. jaanuar 2018

Alter Ego on Rotermanni kvartali üks vanematest restoranidest. Vahepeal on kvartali söögikohtade arv jõudsalt kasvanud ning vanemad olijad kipuvad jääma tähelepanust kõrvale. See on viga. Katsetused tapaserestoranidega Tallinnas on jõudnud niikaugele, et vaid üks ehedalt Barcelona-hõnguline restoran ongi veel jäänud.

Loe edasi

Edasi, tagasi ja edasi-tagasi. Vaade restoranı Moon eduloo köögipoolele
8. jaanuar 2018

Mäletan Roman Zaštšerinskit kümme aastat tagasi, kui Eesti Maitsed avalikustas esimese meie restoranide TOP30. Tema lootsitud Ö uhkeldas selle tabeli tipus ning Romani jalad ulatusid maa peale vaid hädavaevu. Ta tundus vahest veidi vähem siiras ja südamlik, kui praegu, või jäid need omadused lihtsalt väga suure enesekindluse ja ambitsiooni varju. Igatahes oli kogu maailm “he’s cup of tea” ja üleilmne tunnustus oli vaid aja küsimus. Kõige lähema aja. Tee sai viia ainult edasi.

Loe edasi