Ajakiri

Suvetuur. Juuni
12. juuni 2018

Nii ilusat suve ei ole Eestimaal olnud aastaid. Sellest ilma ei taha jääda mitte keegi! Kutsume teid kaasa heade maitsete suvetuurile üle kogu Eesti. Rändame ringi, uudistame ja maitseme kõike, mis tundub isuäratav. Ja kui kogemus väärib teistega jagamist, siis seda ka teeme.

Loe edasi

Pavel Gurjanovi kõige suurem või(s)tlus
8. juuni 2018

Kõik! Valmis! Ja nüüd teele! Pavel Gurjanov on teel oma elu kõige suuremale võistlusele – kokavõistlusele Bocuse d’Or. See on üks kahest kokandusmaailma suurvõistlusest maailmas. Võistlus toimub kutsetega ning on individuaalne. Teine võistlus, Kulinaaria Olümpia, on võistkondlik, kus osalevad erinevate maade kokakoondised.

Loe edasi

Meistrite õhtusöök
6. juuni 2018

Möödunud nädalal toimus Tartu restoranis Joyce maraton-õhtusöök Neljal Käel. Neli Kätt kuulusid kunagisele Eesti ühele andekamale noorkokk Mihkel Manglusele ja tema esimesele õpetajale ning ühele praegustest suurtest eeskujudest – Vladislav Djatšukile.

Loe edasi

Muhu leib on suurem, kui saar ise
25. mai 2018

Muhu Kohvik ja Pagarid Tallinnas Poordi tänavas on sümboolne koht. Siit saab alguse Muhu leiva järgmine ring arenguspiraalil. Aga enne järgmisele minekut käime kiiresti läbi esimese.

Loe edasi

Kotzebue maitsed
22. mai 2018

Maadeavastaja Otto von Kotzebue’d meenutavad Tallinnas tänav ja Harjumaal mõis, Alaskas aga lausa tema nime kandev linn. Kõue Mõis on sisustatud Kotzebue värvikatest reisidest inspireerituna. Seal tasub kindlasti veeta vähemalt üks öö. Kotzebue tänaval on just valmimas Otto maja, mis algselt oli ehitatud hoopiski NSVL kommunistliku partei rajoonikomitee hooneks. Siis sai sellest maksuameti maja ja nüüd lõpuks elumaja.

Loe edasi

Õhtusöök mitte millestki
17. mai 2018

Bea Johnson ja Peeter Pihel asuvad üks ühes ja teine teises maailma otsas. Nad tegelevad piisavalt erinevate asjadega selleks, et omavahel üldse mitte kokku puutuda. Aga ometi see juhtus. Mõneti sümboolse ja põgusa kokkupuute peamine põhjus on alalhoidlik mõtteviis – ära viska minema seda, mida on võimalik kasutada.

Loe edasi

Mõisarahvas ja talutoit. Pädastel sai ring täis
3. mai 2018

Kuidagi on niimoodi välja kujunenud, et igal kevadel läheme korra kaema, mis toimub Pädastes. Heas restoranis on peakoka vahetus harva juhtuv suur sündmus, millega seoses alati spekuleeritakse palju. Otsitakse intriigi, skandaali, mida iganes… Pädaste restoranis Alexander vahetuvad peakokad palju sagedamini, kui mujal. Aga nemad on sellest välja kujundanud hoopis midagi firmamärgi taolist, mis aitab restoranil olla pidevas arengus ja alati aktuaalne.

Loe edasi

Tabac – seda ei osanud oodata
30. aprill 2018

Tabac asub Tallinna vanalinnas kurikuulsa Suur-Karja tänava servas. Kahtlane on see tänav isegi nende jaoks, kes sinna kaua aega jalgagi pole tõstnud. Tegemist ju tuntud lärmi-tänavaga, mille asukatel on õhtuti raske sõba silmale saada. Lärm tänaval kasvas üle lärmiks meedias ja mujalgi. Ka see oli vali ning kestis kaua.

Loe edasi