Ajakiri

Tigu oli Platzis
13. juuli 2018

Kas restoran Tigu mäletate? Jah, sedasama, mis Kadriorus Vilmsi tänaval alustas ja kiiresti legendaarseks muutus. Seejärel mitmes erinevas kohas üritas paikseks jääda või ilmutas ennast aeg-ajalt pop-up’ina. Lõpetatuks ei saa Tigu veel praegugi pidada, sest ilmus möödunud nädalal jälle korraks välja. Üheks õhtuks. Restoranis Platz.

Loe edasi

Haapsalu hiilguse taastamine
4. juuli 2018

Lugu sellest, kuidas Haapsallu selle linna suurus rongiga tagasi toodi, tuleb alustada “jaamaülematest”. Inimestest, keda enamasti pildile ei paluta või nad ise ei soovi – õhtusöögi korraldajatest. Kui ei oleks olnud Katrin Tuisu, Veiko Treumanni ja Mary-Liis Kaabeli suurt tahet, ei oleks Moskva linna paremaid kokkasid Haapsalus nähtud vist mitte kunagi.

Loe edasi

Suvetuur. Juuli
2. juuli 2018

JOP Antonius on restoran-kameeleon, mis muutub teistsuguseks iga kahe kuu tagant. Kuidas nii? Kõik toimub soses kunstinäituse vahetamisega resto seintel. Kunsti eksponeerivad paljud teisedki, aga mitte nii silmapaistvalt. Seepärast sünnib restoranis iga uue näitusega uus miljöö.

Loe edasi

Pöörane veinibaar Pagari tänaval
28. juuni 2018

Restoranides Leib ja Umami töötab terve hulk ambitsioonikaid sommeljeesid, kes Eesti mastaapides on jõudnud oma arengutee lõppu. Siit edasi ei ole minna mitte kusagile. Kuhu veel, kui juba töötad kõige paremas veinirestoranis?

Loe edasi

Suvetuur. Juuni
12. juuni 2018

Nii ilusat suve ei ole Eestimaal olnud aastaid. Sellest ilma ei taha jääda mitte keegi! Kutsume teid kaasa heade maitsete suvetuurile üle kogu Eesti. Rändame ringi, uudistame ja maitseme kõike, mis tundub isuäratav. Ja kui kogemus väärib teistega jagamist, siis seda ka teeme.

Loe edasi

Pavel Gurjanovi kõige suurem või(s)tlus
8. juuni 2018

Kõik! Valmis! Ja nüüd teele! Pavel Gurjanov on teel oma elu kõige suuremale võistlusele – kokavõistlusele Bocuse d’Or. See on üks kahest kokandusmaailma suurvõistlusest maailmas. Võistlus toimub kutsetega ning on individuaalne. Teine võistlus, Kulinaaria Olümpia, on võistkondlik, kus osalevad erinevate maade kokakoondised.

Loe edasi

Meistrite õhtusöök
6. juuni 2018

Möödunud nädalal toimus Tartu restoranis Joyce maraton-õhtusöök Neljal Käel. Neli Kätt kuulusid kunagisele Eesti ühele andekamale noorkokk Mihkel Manglusele ja tema esimesele õpetajale ning ühele praegustest suurtest eeskujudest – Vladislav Djatšukile.

Loe edasi

Muhu leib on suurem, kui saar ise
25. mai 2018

Muhu Kohvik ja Pagarid Tallinnas Poordi tänavas on sümboolne koht. Siit saab alguse Muhu leiva järgmine ring arenguspiraalil. Aga enne järgmisele minekut käime kiiresti läbi esimese.

Loe edasi

Kotzebue maitsed
22. mai 2018

Maadeavastaja Otto von Kotzebue’d meenutavad Tallinnas tänav ja Harjumaal mõis, Alaskas aga lausa tema nime kandev linn. Kõue Mõis on sisustatud Kotzebue värvikatest reisidest inspireerituna. Seal tasub kindlasti veeta vähemalt üks öö. Kotzebue tänaval on just valmimas Otto maja, mis algselt oli ehitatud hoopiski NSVL kommunistliku partei rajoonikomitee hooneks. Siis sai sellest maksuameti maja ja nüüd lõpuks elumaja.

Loe edasi