Ajakiri

Maitsmas imet. Kohv šampanja vastu
20. juuni 2017

Pilt: Andres Raudjalg Sõna: Aivar Hanson Šampanja ja kohv. Esimesega enamasti alustatakse ja teisega lõpetatakse õhtusöök. Seni on need joogid olnud prktiliselt võrreldamatud. Kui möödunud nädalal laekus kutse degustatsioonile võrdlema maailma kõige eksklusiivsemat (ja kallimat) kohvisorti Geisha koos Nicolas Feuillatte’i šampanjaga, oli esimene kimbatus suur. Miks? Kuidas? Miks? Vaadake missuguseid imesid tehakse viinamarjade aretamise, kasvatamise, korjamise ja […]

Loe edasi

Creation 5. Viie koka õhtusöök
24. mai 2017

Möödunud nädalavahetusel väisas Eestit Lõuna-Aafrika ühe kõige huvitavama veinimaja Creation perenaine Carolyn Martin. Viis Eesti tulevikulootusest kokka valisid Creationi veiniportfellist igaüks ühe veini ning tegid selle maitsest inspireerituna veiniga sobiva toidu.

Loe edasi

Vana-Posti tänava uus papagoi
22. mai 2017

Tallinna restoranitänavaks tituleeritud Vene tänavale on sellel kevadel sündinud tõsine konkurent Vana-Posti tänava näol. MEKKiga algava ja Pegasusega lõppeva tänava keskele kolis mõne aja eest autoriköögiga Mix. Hiljuti avas seal uksed Tai restoran Nok Nok ja kohe-kohe hakkab kõneainet pakkuma Parrot MiniBar. Omal moel edevad on need asutused kõik, aga Parroti avamine tõotab saada sümboolseks. Kui mitu head […]

Loe edasi

Küülikute elust erinevatel aegadel
18. mai 2017

Haapsalu on tore väikelinn. Suvel on seal uskumatult mõnus aega veeta – aeg seisab ning kiiret ei ole mitte kusagile. Muude aastaaegade Haapsalust ei teata väljaspool seda väikelinna suurt midagi. Otsekui ei viikski sinna mitte ükski tee.

Loe edasi

Mihkel Võsotski. Autori sünd
12. mai 2017

Isikupärase toiduvalmistamise stiiliga kokkasid on meil palju. Aga otseseid autorikööke, niisuguseid kus kokk restoranile oma nime (tagatiseks) annab, ei ole. Õigemini, lähemas minevikus üks on olnud, aga selle tee sai otsa.

Loe edasi

Eesti maitsed Oslo Maitsehallis
2. mai 2017

Mathallen Oslos on midagi niisugust, missuguseks võiks saada Balti jaama turg. Eesti toidu Dream Team oli möödunud nädalal seal, et tutvustada Norra reisi- ja toiduajakirjanikele Eestit, kui hea toidu maad. Varem on sama seltskond sama eesmärgiga käinud Berliinis ja Stockholmis, sügisel ootavad Pariis ja London. Eesti tutvustamist kõige paremate maitsete kaudu korraldab EAS.

Loe edasi

Kas teate? Kadriorg maitseb uutmoodi
24. aprill 2017

Väliste muutusteta restoran Kadriorg on seestpoolt muutunud tunmatuseni. Veel välisuksest sisse astudes, esimesel korrusel, näib kõik vanaviisi. Aga teise ja kolmanda korruse söögisaalide kunagisest miljööst ei ole säilinud mitte midagi peale akendest avanevate vaadete.

Loe edasi