Ajakiri

Alexandrist, NOA Peakoka poolest ja südamete võitmisest.
21. märts 2017

NOA Peakoka Poole pikk samm edasi tekitab loomulikult täiesti uue huvi Alexander Chefs Table’i vastu Toompeal. Kas nad suudavad omalt poolt millegagi vastata NOA viimastele arengutele? Sealgi on uus menüü, kus nüüd juba suuremalt jaolt toidud, mis loodud Tallinnas ja mitte Pädastes. Pealegi, kauaks võrdlemise rõõmu ei jätku, ainult selle nädala lõpuni. Siis keeratakse Toompea […]

Loe edasi

HERBIVORE OMNIVORE VASTU. NOA.
21. veebruar 2017

Maailmas on taimetoit praegu ülipopulaarne. Eestis on sellega nii ja naa. Juttu on palju, aga tegusid… ei ole koguseliselt vähe, kuid oma taimetoitudega me kodunt kaugemal praegu laineid ei lööks.

Eesti esirestoran NOA Peakoka Pool ehitas hiljuti ümber oma köögi ning võttis juurde noort ja entusiastlikku tööjõudu. Restorani tüürivad kaks peakokka Tõnis Siigur (executive chef) ja Orm Oja (head chef). Külalise jaoks tähendab see ennekõike uuendusi toiduvalmistamise viisis ja seda, et restoranil on nüüd kaks menüüd: Herbivore ja Omnivore.

Loe edasi

WICCA ON PARIM NÄDALA KESKEL!
17. veebruar 2017

Laulasmaa spaa restoran Wicca kuulub Eesti kõige paremate söögikohtade hulka juba aastaid. Paremate hulgas püsimise üks eelduseid on kindlasti järjepidev areng. Hiljuti jõudiski lõpule Wicca miljöömuutus. Väliselt mitte väga suur muutus on sisuliselt palju olulisem. Kui varem puudus selge piir restorani Wicca ning spaa muu toitlustuse vahel, siis nüüd on see olemas nii visuaalselt, kui nimeliselt.

Loe edasi

PANGE TÄHELE, LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK!
13. veebruar 2017

Paar päeva tagasi toimus restoranis Monaco pinotage’i veiniõhtusöök. Põgusal pilguheidul ei erinenud see sadadest samalaadsetest veiniõhtusöökidest mitte millegi poolest. Aga tegelikult oli see söök otsekui suure jäämäe väike veepealne tipp.

Meile meeldib ennast ikka võrrelda Põhjamaadega, kuid seda tehes kipume jätma tähelepanuta mujal toimuva. Küllap praegu kõige kiirem söögi- ja joogivaldkonna areng toimub meist päris kaugel, kuid ometi meiega paljus uskumatult sarnasel maal – Lõuna-Aafrika Vabariigis.

Loe edasi

RUHE-VÄIKEST REISI VÄÄRIV RESTO
6. veebruar 2017

Vähe on restorane, mille kohta ühe pildiga on võimalik ära näidata praktiliselt kõik, mis on oluline. Puutõvest tahutud rohmakas veesõiduk rannarestorani Ruhe terrassil taustaks kidur puu ja alati vahelduva meeleoluga meri on just niisugune pilt.

Loe edasi

ART PRIORI “VAIKNE” KOKANDUS
31. jaanuar 2017

Möödunud aasta lõpp tõi kaasa mitu väga olulist muudatust Eesti restoranimaastikul, mis kindlasti muudavad oluliselt edaspidist elu. NOA sulges Peakoka Poole ning avab selle peagi uuel kujul ja uue peakokaga. Pädaste avas Chef’s Table’i Tallinnas, Tchaikovsky peakokk Vladislav Djatšuk avas oma restorani Mon Repos. Art Priorist lahkus Orm Oja ning peakokakulbi võttis enda kätte Mart Klaas.

Loe edasi

CRU – VIRU TÄNAVA UUS NÄGU
26. jaanuar 2017

Räägitakse, et kui kusagil on vähemalt üks hea restoran, hakkab teisi tublisid selle lähemas ümbruses peagi juurde tekkima. Viru tänav on Tallinna vanalinnas üks kõige olulisemaid. Siit kaudu esimest korda vanalinna sisenedes saab suur osa linna külalistest siin ka esimese toidumaitse suhu.

Loe edasi

NEIKID – AJUTISELT LÕUNASÖÖGIRESTORAN
22. jaanuar 2017

Kodunt väljas söövad eestlased endiselt väga konservatiivselt. Restorani minnakse peamiselt midagi tähistama. See, mida tähistatakse, võib mõnikord olla väga leidlik, kuid restoranis söömisse suhtumist, kui millessegi erakordsesse, see ei muuda.

Loe edasi

TRÜHVEL TORDI PEAL
19. jaanuar 2017

Kui Telliskivi keskust kujutada ette ühe suure tordina, siis oleks restoran Trühvel kirsiks sellel tordil, ehk kõige “restoranim” söögikoht. Niisugune on Trühvli ambitsioon. Hinna- ja sisekujundusega on see kindlasti saavutatud, aga sööjate nimel käib Telliskivis võistlus iga päev. Just nimelt võistlus ja mitte võitlus, sest konkureerivaid söögikohti ühendab kõigepealt huvi, et söödaks Telliskivis ja mitte […]

Loe edasi

MEAT. KELLE LIHA ON PARIM?
17. jaanuar 2017

Eestlane on lihasööja rahvas. Sealihaga oskame toimetada väga otstarbekalt. Muude lihadega on arenguruumi rohkem. Eriti suur väljakutse (ja samas ka võimalus) on veiseliha.

Korralikud lihapoed ja -restoranid hakkavad riburada tekkima. MEAT on selles ahelas kõige uuem tegija. Enne aastavahetust avatud restoran-pood sai õigelt ajastatud avamisega rohkelt tähelepanu, aga oma koha kätte võitlemine seisab alles ees.

Loe edasi