Ajakiri

Mr Lyan @ NOA
16. november 2018

Maailma parim söögi- või joogivallas satub Eestisse haruharva. Möödunud nädala viimasel päeval see siiski juhtus. Alles päris hiljuti The World’s Best Bariks valitud Londonis asuva Dandelyani karismaatiline baarman ja omanik Ryan Chetiyawardana segas jooke Baltimaade kõige paremas restoranis – NOA Chef’s Hallis.

Loe edasi

Besserat de Bellefon Mon Reposes
26. oktoober 2018

Mon Repos, restoran samanimelises vanas villas Kadriorus, sai kaks aastat vanaks. Selle tähistamiseks saabus Prantsusmaalt külla šampanjamaja Besserat de Bellefon. See söögilauale mõeldud ja prantsusepärast nautivat elustiili propageeriv šampanja ei ole Eestis veel kuigi tuntud.

Loe edasi

Supile!
5. oktoober 2018

Supp on Eesti köögis roog, millest kirjutades kipub kirjavahemärgiks küsimärk. Missugune roll on supil meie köögis? Muidugi igapäevane. Aga kui mõelda, millest ja kuidas me suppi keedame, siis pigem suvaline.

Loe edasi

Koma resto – uus tase
28. september 2018

Eesti uus õllekultuur sammub jõudsalt edasi. Beebimähkmeid ei ole enam tarvis, jalad on all ja samm kindel. Katseeksitusmeetodil enam õlut ei pruulita, hullude ideede aeg on möödas, poolhobipruulijatest saavad päris õllekojad, millede toodang kogub tuntust meil ja mujal.

Loe edasi

Veinivilla on mõisaks saamas
25. september 2018

Vana Euroopa veinimõisade ajalugu ning järjepidevus ulatub aastasadade taha. See on lugupidamist väärt. Meil siin Eestis ei ole kusagilt nii pikkasid pärislugusid võtta. Neid katseid, kus mõnede toodete, restoranide või muude asutuste (aja)lugu pikaks ja järjepidevaks luuletatakse, ei saa kuidagi arvesse võtta. Seepärast olgem pigem uhked oma veel hästi lühikeste, aga see-eest väga eredate lugude üle. Üks niisugune on Veinivilla lugu. Saanud alguse aastal 2014.

Loe edasi

Lihtsuse võlu
23. september 2018

Pädaste mõisa restoran Alexander läheb sügishooajale Muhu saarel ning kolimisele talveks Tallinna vastu uue peakokaga. Adrian Klonowskiga kevadel samal ajal saarele saabunud Stefan Berwanger töötas alguses Adriani parema käena ning võttis viimase lahkudes ameti üle.

Loe edasi

Väike-Olaf kolis Maša juurde sisse
19. september 2018

Kas kohvik-restot Olaf teate? See, mis kolis hiljuti (restorani) Maša tiiva alla. Päris täpselt on tegemist Väike-Olafiga ehk siis restorani prooviavamisega – nii nagu praegu on moes. Suur-Olaf teeb uksed lahti siis, kui avatakse uus kaubanduskeskus T1 ja asub seal. Kuid ka Väike-Olaf jääb edasi eksisteerima ning tulevikus on tegemist kahe erineva restoraniga, millel on üks kontseptsioon, kuid pisut erinevad menüüd, et mõlemad restoranid oleksid meelepärased ümbruses liikuvatele inimestele.

Loe edasi

Vaat kus Ülo!
12. september 2018

Kuni käesoleva aastani oli Ülo unarusse jäätud nimi – juba neliteist aastat ei ole seda ühelegi poisslapsele nimeks pandud. Sellel aastal aga saime korraga kaks Ülot. Poiss ei ole neist ikka veel kumbki. Üks on hoopis õlu ja teine restoran. Mõlemaga saab teha tutvust Tallinnas, Kopli tänav 16.

Loe edasi

Whisper Sister. Iga jook on erinev emotsioon
7. september 2018

Praegusel ajal, kus kõik söögi- ja joogiasutused sõna otseses mõttes janunevad tähelepanu järele ning ilma selleta närtsivad kiiresti, on kosutav kohata vastupidist. Järgnev lugu on baarist, mis tähelepanu pälvimiseks ei tee mitte midagi.

Loe edasi