Ajakiri

Eesti restoranide hindamise päevik

10. mai 2019

Restoranigiid White Guide (inglisekeelne) / Eesti Maitsed (eestikeelne) hoiab nüüd Eesti restoranielul silma peal aastaringselt. Lehitseme restoranide hindamispäevikuid ja jagame teiega kõige uuemad sissekanded.

Hindamissüsteemi vaata siit

Restoranijuhti Eesti Maitsed vaata siit.

 

Restoran Nok Nok

Punktid: toit 28/67 kokku, kõrgtase

Vana-Posti 7, Tallinn

info@noknok.ee

telefon: 53331744

Broneeri laud siin.

 

Tulise toiduga kehva ilma vastu

 

 

Aasia köök on moes ka Eestis, aga kvaliteet kõigub seinast seina. Tai restoranid on nende seas vahest kõige stabiilsemad. NokNok eristub Tai restoranide seast sellesama sulni meeleolu pakkumisega, mida Taimaa külastajad on saanud kogeda Bangkoki paremate hotellide restoranides. Kõrvupaitav muusika, rahu ja vaikus, väljapeetult stiilne interjöör. Ka teenindajad liiguvad siin hääletult ning märkavad külaliste vajadusi. Meeleolu, mille personal siin loob, on Tallinna restoranides harvaesinev. Toidud on Nok Nokis autentsed. Ehk pisut vähem tulised, kui need, mida Taimaal armastatakse pakkuda. Tegelikult hoiatavad teenindajad kõige põletavama maitsega toitude puhul külastajat ning köök reguleerib maitse tema soovile vastavaks. Supid kipuvad toiduvaliku seas ikka vähem või üldse mitte meelde jääma. Nok Nokist aga leidsime väga meelepärase – niisuguse, mis omal moel haakub veidi ka põhjamaiste maitsetraditsioonidega. Kui teile meeldib piimasupp juurviljadega, siis peate ära proovima Tom Kha Kai. Lapsepõlvest saadik tuttava piimasupi magushapukale maitsele lisandub selle supi puhul mõõdukalt teravust. Koostisained peale leeme on muidugi põhjamaisest piimasupist sootuks erinevad. Bangkokis pakuvad sarnased restoranid varjupaika lõõskava päikese, sudu ja tungleva rahvamassi eest. Tallinnas pakub Nok Nok varju kehva ilma ja tusase meeleolu korral.

 

Restoran Ülo

Punktid: toit 28/73 kokku, kõrgtase

Kopli 16, Tallinn

info@ulo.ee

telefon: 6050052

 

Ülo petab ära 

 

Restoran Ülo on nende enda sõnade järgi taimetoidurestoran, kus saab ka liha ja kala. Võrreldes teiste restoranidega, on menüü proportsioonid siin teistsugused. 80% roogadest on taimsed ja 20% kala või lihaga.

Ülot võiks lausa teraapiliseks restoraniks nimetada, sest Ülo on kõige õigem koht Eestis liigse lihasöömise-vastase teraapiaga tegelemiseks. Kohe pärast avamist petsid nad esimeste toitudega meid ära. Chilli con tofu oli roog, mille puhul maitse suus ja põgus pilk toidule taldrikul kinnitasid mõlemad – liha on olemas. Aga ei olnud.

Nüüd vedasid nad meid uuesti ninapidi. Seekord kalaga. Suitsuse porgandi suitsuaroom jõudis ninna palju varem kui ettekandja taldrikuga laua juurde. Esimene pilk õliga läikivaks võõbatud ahvatlevatele porgandiribadele kinnitas – see on  lõhekala. Maitse suus ei vaielnud vastu. Aga ei olnud lõhe, ikka porgand oli.

Tegelikult ei tembuta Ülo midagi. Vastupidi. On tõsine restoran, mis pakub tõsiseltvõetavat toitu ka nende jaoks, kes ei taha taldrikut puudutada, kui sellel liha ei ole.