Ajakiri

Mis Tartus uudist?
25. aprill 2019

Pärast Prantsusmaalt naasmist õhkavad paljud: oi kuidas tahaks kõike neid maitseid nautida ka siin Eestis. Mitmed on niisuguse oaasi loomise ka päriselt ette võtnud. Aga heal juhul on julgele ja tähelepanu pälvivale algusele järgnenud vaikne hääbumine.

Loe edasi

Antonius 10
16. aprill 2019

Hotell ja restoran Antonius tõi 10 aastat tagasi Tartusse niisuguse ööbimise ja toitlustuse taseme, mida selles linnas varem ei olnud. Möödunud nädalal kogunesid restorani esimesed töötajad Marko Lumera ja Roman Altmart koos praeguse koosseisuga Antoniuse kümnendat sünnipäeva tähistama.

Loe edasi

Hea lihtsa toidu Radio
11. aprill 2019

Kas olete mõelnud selle peale, et restoranide poolest võistleb Kadriorg juba mistahes teise linnaosaga. Olgugi, et vanalinn, Rotermanni ja Telliskivi on palju tuntumad. Kadriorus on kindla koha sisse võtnud Nop, Gourmet Coffee, Salt, Mantel ja Korsten ja nüüd Radio…

Loe edasi

999 pudelit šampanjat
9. aprill 2019

See peaks olema Eesti rekord. Just nii mitu pudelit on ühe aasta jooksul üks restoran ära müünud ühe tootja šampanjat. See oli paar aastat varem või paar pärast 2004. aastat, restoran oli Vertigo ja šampanja Charles Mignoni oma.

Loe edasi

Rannarajooni uudised
2. aprill 2019

Pärnu kesklinna lisandus uusi restorane riburada mitu tükki. Vana olija – Mon Ami – köögis aga kamandab nüüd uus peakokk. Restoran on jäänud truuks oma Prantsuse-Belgia elunautivale stiilile. Siin juuakse šampanjat ning cremant’i ja süüakse ära vist kõige rohkem austreid Pärnus ja maiustatakse foie gras’ga.

Loe edasi
?>